Kultūra

2018.07.17 16:29

Festivalis „Midsummer Vilnius“ prasidėjo neeiliniu A. Mamontovo pasirodymu

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2018.07.17 16:29

Nors scenoje Andrius Mamontovas jau daugiau nei 30 metų, jis nesiliauja stebinti ir gerbėjams padovanojo pirmąjį savo koncertą su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno. Tokia skambia gaida sostinės Valdovų rūmų kieme atidarytas jau trečiasis „Midsummer Vilnius“ festivalis.

Virš sostinės besikaupę debesys A. Mamontovo gerbėjų neatbaidė – bilietai į renginį buvo išgraibstyti akimirksniu, prie įėjimo driekėsi ilga eilė susirinkusių pasiklausyti koncerto, o Valdovų rūmų kiemas buvo sausakimšas.

Gausiai susirinkusiems gerbėjams vakaro metu skambėjo prieš dvidešimt metų įrašyto A. Mamontovo solinio albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ kūriniai. Pats muzikantas šį albumą įvardija kaip vieną brandžiausių savo darbų. „Toks, kokio aš pats negaliu pakartoti“, – yra sakęs žinomas muzikantas.

Šis albumas A. Mamontovui buvo ir savotiška pradžia, ir pabaiga: tuo metu jis gyveno grupės „Foje“ iširimo nuotaikomis ir naujo kūrybinio kelio pradžia.

Anot muzikanto, albumas vertas atskiro dėmesio dar ir todėl, kad jis labai vientisas, todėl koncerto metu norėjo atlikti jį visą – nuo pradžių iki galo, taip pažymėdamas ir jo 20 metų gyvavimą. Žinoma, skambėjo ir kitos, atlikėjo vizitine kortele tapusios dainos, nuskambėjusios naujai.

V. Petreikis: kai kuriems pasirodymams lietus suteikia savotiško žavesio

Pasak  festivalio iniciatoriaus Valdo Petreikio, pirmasis šių metų „Midsummer Vilnius“ koncertas – ir pats didžiausias, ir veikiausiai labiausiai lauktas festivalio pasirodymas.  Pirmasis A. Mamontovo koncertas su orkestru yra iš tiesų neeilinis įvykis, sakė jis.

„Kai su komanda ruošėmės festivaliui, stengėmės gerai apgalvoti ir kruopščiai suplanuoti daugybę dalykų. Iššūkių būna, tačiau niekas negąsdina. Net ir oras, kuris nuo mūsų nepriklauso. Kai kurie pasirodymai galbūt netgi yra dar įspūdingesni, kai koncertinės šviesos lūžta lietaus lašuose”, – optimistiškai kalbėjo V. Petreikis.

Anot jo, sudarinėdami programą festivalio rengėjai stengiasi, kad joje būtų tik tie pasirodymai, į kuriuos ir patys norėtų nueiti. Todėl jis džiaugiasi, kad vilniečiai ir sostinės svečiai iki liepos 27 d. galės džiaugtis įspūdinga festivalio programa. Jau netrukus sostinės širdyje pasirodys rokeriai „Freeks on Floor“, reperiai „G&G Sindikatas“, švedų grupė „Littlr Dragon“, skambės „Opera po žvaigždėmis“, bus parodytas Oskaro Koršunovo spektaklis „Hamletas“, o festivalį uždarys Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ su choru „Ąžuoliukas“.

„Midsummer Vilnius“ yra ne tik muzikos, bet ir scenos menų festivalis. Jo metu Valdovų rūmų kieme skamba ne tik rokas ar hiphopas, bet ir opera. Veikiausiai todėl festivalis yra įdomus labai plačiam žmonių ratui“, – svarstė V. Petreikis. – Be to, festivalis išskirtinis ir tuo, kad vyksta miesto centre, todėl jame mielai lankosi ir šeimos su vaikais.“ 

J. Starinskaitė: svarbu ne festivalių kiekis, o kokybė

Pirmojo festivalio koncerto nepraleido ir  gausus būrys žinomų šalies žmonių: politikos, muzikos, teatro ir pramogų pasaulio atstovų. A. Mamontovo su Lietuvos kameriniu orkestru klausėsi sostinės meras Remigijus Šimašius, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, choreografė Anželika Cholina ir kiti. 

E. Genio/LRT nuotr. 

Renginyje sutikta garsi atlikėja ir grupės „Saulės kliošas“ vokalistė Justė Starinskaitė  portalui LRT.lt sakė, kad ji su nekantrumu laukė ir „Midsummer Vilnius“ festivalio ir išskirtinio A. Mamontovo pasirodymo.

„Prisipažinsiu, kad geriau žinau pavienes albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ dainas, tad išgirsti visą albumą tarsi vientisą kūrinį, skambėjusį nuo pradžių iki galo, buvo labai įdomu“, – įspūdžiais dalijosi atlikėja. – Be to, norėjosi išgristi, kaip A. Mamontovo kūryba dera su orkestru. Manau, kad apskritai, atlikėjo pasirodymas su orkestru – visai kitas muzikinis lygis.“ 

Atlikėja sakė, kad norėtų apsilankyti ir visuose kituose festivalio koncertuose, nes jai kaip atlikėjai visi pasirodymai savaip įdomūs.

 „Manau, kad festivaliai yra reikalingi ypač todėl, kad jie labai lankomi. Vadinasi, žmonėms jų reikia. Nesakau, kad Lietuvoje festivalių trūksta, ar kad jų turėtų būti daugiau. Svarbiausia ne tokių renginių kiekis, o jų kokybė“, – sakė J. Starinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.