Kultūra

2018.07.16 06:55

Kaune surengtas netikėtumų festivalis sustabdė eismą Parodos gatve

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.16 06:55

„Kaunas 2022“ komanda surengė netikėtumų festivalį „100 pirmų kartų“. Pagrindinis festivalio akcentas – kopimas į Parodos kalną „Fluxus“ stiliumi – sudomino šimtus renginio dalyvių.

Vytauto prospekto, Parodos ir Donelaičio gatvių sankryžoje, priešais namą, kuriame vaikystėje gyveno „Fluxus“ judėjimo pradininkas Jurgis Mačiūnas – jo vardo aikštė. Patekti į šią aikštę galimą tik sustabdžius intensyvų eismą. Keista aikštė visiškai atitinka „Fluxus“ judėjimo filosofiją siekti atsitiktinumo. Tokį ypatingą nuotykį, pakvietė patirti 2022 m., kai Kaunas taps Europos kultūros sostine, besirengianti komanda. 

„Norime švęsti šimtmetį ir džiaugtis kultūra netradiciniais būdais. Vasaros vidury, kai miestas gerokai ištuštėjęs, pakvietėme prisijungti prie įvairių kultūros įvykių ir sukurti juos patiems“, – sakė „Kaunas 2022“ direktorė Virginija Vitkienė.

Per pusvalandį, kol buvo sustabdytas eismas Parodos gatve, su šūkiu „Iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę“ dalyviai į kalną turėjo užkopti kuo keisčiau: atbulomis, keturiomis, šliauždami ar neįprastai apsirengę. 

„Žinutė yra tokia, kad šitas projektas nėra tiktai kelių žmonių. Jis yra visų, ir norime parodyti, kad užkopti į tą šiuolaikinę sostinę nėra taip lengva ir nebus. Bet jeigu kopsime visi, tai pasieksime ir tą šiuolaikinę sostinę“, – kalbėjo „Kaunas 2022“ atstovė ryšiams su visuomene Agnė Pinigienė.

Išradingumo kopusieji nepritrūko. Tarp originaliausių kopėjų – kėdėje keliaujantis vyras ir tuo pat metu šukuoseną jam daranti kirpėja. Arba iš aukštai visus stebėjusi ir pusiausvyrą per visą kopimą  išlaikiusi mergina. Nemažai kauniečių kopė su savo augintiniais.

Bene daugiausia dėmesio ir ovacijų sulaukė gimtadienį švenčiantis architektas Linas Tuleikis ir jo svečiai, į kalną lipę su vaišėmis nukrautu stalu.

„Tokia pilka, pilka gimimo diena. Be baltos mišrainės lietuvis ne lietuvis, ir turim giros lietuviškos“, – pasakojo L. Tuleikis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.