Naujienų srautas

Kultūra2018.07.04 07:15

A. Stonys Karlovi Varuose: mums pavyko nupūsti dulkes, ir auksas suspindo

Čekijoje, Karlovi Varuose vykstančiame kino festivalyje – kelios lietuvių filmų premjeros. Čia jau įvyko lietuvių ir latvių režisierių Audriaus Stonio ir Kristinės Briedės bendro dokumentinio filmo „Laiko tiltai“ premjera.

Bendras A. Stonio ir K. Briedės dokumentinis filmas „Laiko tiltai“ Karlovi Varų kino festivalyje atidarė Baltijos kino retrospektyvą „Laiko refleksijos: Baltijos poetinė dokumentika“.

Pasak A. Stonio, šis filmas – tai meilės laiškas jo mokytojams, dokumentinio kino kūrėjams, iš kurių tiesiogiai ar netiesiogiai, jis mokėsi kino kalbos. Būtent jie – filmo herojai – kažkada man padėjo suprasti, kas yra dokumentinis kinas, ir kodėl jam verta skirti savo gyvenimą, teigė režisierius.

„Džiaugiuosi, kad įvyko. Jis buvo kurtas ilgai, susidomėjimas neįtikėtinas. Džiaugiuosi ne tik dėl savo filmo sėkmės, bet ir dėl to, kad mūsų poetinės dokumentikos mokyklą pamatė. Žmonės klausia, kur galima pamatyti daugiau. Man rodos, pasiekėme savo tikslą, užkabinome, pataikėme į tašką, kur žmonėms įdomu“, – kalbėjo A. Stonys.

Filmas pasakoja apie poetinės dokumentikos gimimą Baltijos šalyse. Bendras trijų Baltijos šalių gamybos projektas – meninis dokumentinis esė, atskleidžiantis kovą su režimu ir laisvės troškimą. Filmas drauge su kitais 11 dalyvauja dokumentinio kino konkursinėje programoje.

„Laiko tiltai“ – bendras Baltijos šalių projektas, kurį parėmė trijų šalių kino centrai, Europos kino fondai „Eurimage“ ir „Media“, bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinės televizijos.

„Švęsti nematau geresnio būdo mūsų šimtmečio, kaip per kultūrą, per kiną, ką turim, kas buvo primiršta, užsinešę laiko dulkėmis. Mums pavyko nupūsti dulkes, ir auksas suspindo“, – sakė A. Stonys.

Karlovi Varų festivalyje antradienio vakarą pristatytas dar vienas lietuvių filmas – įvyko Giedrės Beinoriūtės vaidybinio filmo „Kvėpavimas į marmurą“ pasaulinė premjera. Filmas taip pat dalyvauja ir festivalio konkursinėje programoje „East of the west“.

Festivalis truks iki liepos 7 d., tuomet paaiškės ir festivalio laimėtojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi