Kultūra

2018.06.26 22:07

V. Kasiulio šimtmečiui paminėti prasidėjo jam skirta renginių savaitė

Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje antradienį prasidėjo renginių savaitė, skirta dailininko šimtmečiui ir jo vardo muziejaus penkerių metų sukakčiai paminėti. 

Vytauto Kasiulio savaitė jo vardo dailės muziejuje prasidėjo kūrybinėmis dirbtuvėmis, pirmąją dieną jų dalyviai piešė pastele. Pasak šios savaitės organizatorių, jiems siūlyta piešti technika artima Vytauto Kasiulio mėgtai. 

Antradienį prasidėjusios kūrybinės dirbtuvės, ekskursijos muziejuje vyks iki penktadienio. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai dar galės išbandyti gratažo, auksavimo ar šilkografijos technikas, o ketvirtadienį muziejaus kieme vyks tapybos pleneras.

Šios savaitės renginiai skirti V. Kasiulio 100-mečiui ir jo vardo muziejaus penkerių metų sukakčiai paminėti. Ta proga atnaujinta ir menininko darbų nuolatinė ekspozicija. Ji pasipildė 50 darbų, vieni jų įsigyti Lietuvos dailės muziejaus, kiti skolinti iš privačių kolekcijų. Šeši darbai iš Kazickų kolekcijos. Juozas Kazickas – V. Kasiulio bendraamžis, 1918-ųjų balandį gimusius šimtamečius skiria tik kelios dienos.

V. Kasiulis mirė 1995-aisiais, jo žmona 2010-aisiais, abu palaidoti Paryžiaus „Pantino“ kapinėse. Liepos 9-ąją į Lietuvą iš Paryžiaus bus parskraidintos urnos su Vytauto Kasiulio ir jo žmonos pelenais. Jie bus palaidoti Antakalnio kapinių menini kų kalnelyje.

Plačiau apie renginius – Margaritos Alper reportaže.