Kultūra

2018.05.11 22:54

„Galerijų savaitgalis“ Kaune apjungia erdves, žmones ir menus

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.11 22:54

Kaune prasidėjo galerijų savaitgalis. Menininkų parodos pristatomos ir atvirose erdvėse. Instaliacijos, performansai, susitikimai su kūrėjais ir kitokie renginiai organizuojami 30 miesto vietų.

„Meno parkas“ –  viena iš keliolikos galerijų dalyvaujančių „Galerijų savaitgalyje“. Čia, pirmame ir antrame aukštuose, rodoma 12-oji Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris“. Trečiajame pristatoma menininkės Aušros Anziulytės personalinė paroda.

„Galerijų savaitgalio metu yra garantuota auditorija, kuri yra nauja šitai erdvei. Mes turime savo lankytojus, kurie ateina per atidarymus, ir tai – jau pažystami mūsų menininkai. Šio savaitgalio metu atvelkamas srautas. Žmonės ateina, pamato erdvę naujai, su ja susipažįsta“, – pasakojo galerijos „Meno parkas“ darbuotoja Giedrė Legotaitė.

Per „Galerijų savaitgalį“ bus galima aplankyti ir dalyvauti dešimtyse renginių – pažiūrėti parodų, performansų, instaliacijų, pabendrauti su menininkais, įvertinti eksperimentinio garso pasirodymą. Tokį renginį sumanę menininkai sakė, kad idėja pasiteisino.

„Vienas iš pagrindinių žodžių galėtų būti – tirštinti kultūrą ir koncentruoti ją vieną kartą per metus, tą savaitgalį, per daugumą miesto galerijų. Dar šiek tiek būna netikėtų erdvių ir dar kitas tikslas būtų – apjungti erdves, žmones ir menus“, – kalbėjo „Galerijų savaitgalio“ iniciatorius Andrius Pukis.

Šiųmetė naujovė – renginiai ne tik galerijose, bet ir viešose erdvėse. Pavyzdžiui, Pelėdų kalne, Vytauto parke, Čiurlionio dailės muziejaus kiemelyje ar Paveikslų galerijos baseine.

Pasak organizatorių, kasmet sulaukiama vis daugiau lankytojų, dalyvių taip pat vis gausiau.

„Ne tik galerijos norėjo prisijungti, bet ir „Šelteris“ – eksperimentinio teatro erdvė. Ten vyks muzikinis dirbtuvių baigiamasis pasirodymas. Taip pat ir „Teatro fabrikas“ prie mūsų prisijungia, visą laiką džiaugiamės, kad turime studentų programoje“, – sakė  programos koordinatorė Viktorija Mašanauskaitė.

„Galerijų savaitgalio“ renginiai tęsis iki sekmadienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.