Kultūra

2018.04.17 23:48

„Trijulis aukštyn kojom“ moko vaikus priimti kitaip mąstantį, bet draugauti norintį žmogų

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.17 23:48

Nacionaliniame dramos teatre spektaklį vaikams režisierė Giedrė Kriaučionytė repetuoja pagal vokiečių dramaturgo Carsteno Brandau pjesę „Trijulis aukštyn kojom“. Ši pjesė pirmą kartą pristatyta pernai teatre vykusiuose šiuolaikinės dramaturgijos skaitymuose, o gegužės pabaigoje kūrėjai pakvies į premjerą.

Pjesė „Trijulis aukštyn kojom“ pasakoja apie du draugus, gyvenančius įprastame ritme, kurį sudrumsčia staiga atsiradęs trečias. Ar priimti jį žaisti, ar laikytis naujų taisyklių – du draugai pasimeta.

Spektaklio režisierė Giedrė Kriaučionytė sako, kad pjesė moko vaikus priimti kitokį, kitaip mąstantį, bet draugauti norintį žmogų. 

„Fabula tokia esminė tai Trijulio problema, skaičiavimo 1-2-3 problema. Vienulis, kuris pirmas, ir Trijulis – trečias, ir jo draugauti nepriima. Tvarkos ir chaoso priešprieša išreikšta pjesėje, turinti kalbinį žaismingą dialogų ir problemų sprendimą. Pjesė nagrinėja tvarkos ir chaoso priešpriešą“, – pasakojo G. Kriaučionytė.

Spektaklio dailininkai Antanas Dubra ir Vladas Suncovas, jų sukurtus kostiumus teatro siuvykloje matuojasi aktoriai.

„Aš būsiu Dudulis, kuris visada antras, šiaip jam patinka, bet ne visada, kartais ir antras nori pabūt pirmu, bet pirmu irgi norisi ir tada prasideda problemos“, – sakė aktorė Jovita Jankelaitytė.

„Aš esu Vienulis, kuris visada pirmas, jam svarbu skaičiai“, – kalbėjo aktorius Marius Čižauskas.

Režisierė G. Kriaučionytė sako, kad spektaklis skirtas visiems nuo 4 metų.

Spektaklio „Trijulis aukštyn kojom“ premjera nacionaliniame dramos teatre – gegužės pabaigoje.