Naujienų srautas

Kultūra2018.04.09 17:18

Kaune apdovanti reikšmingiausi praėjusių metų vaikų knygų kūrėjai

Kaune apdovanoti kūrybingiausi praėjusių metų vaikų knygų autoriai. 2017-ieji Vaikų ir paauglių literatūrai buvo kūrybiški – išleista per 500 skirtingų knygų. Trečdalis jų – originalios. Už geriausias knygas ekspertai apdovanojimus skyrė dešimtyje kategorijų.

Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta premija šiemet skiriama rašytojai ir mokytojai Ilonai Ežerinytei – už įtaigų ir tikrovišką prozos pasakojimą ir esminių žmogiškų vertybių perteikimą. Premija įvertinta ir Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos biblioteka. Ji gavo premiją už prasmingą kūrėjų ir skaitytojų suartinimą.

Premija už geriausią negrožinę knygą apie Lietuvos gamtos paslaptis keliaujant metų laikais „Gamtos metų ratas“ skirta Selemonui Paltanavičiui. 

Aldonos Liobytės premiją Daiva Čepauskaitė pelnė už reikšmingiausią metų debiutą – knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“.

Už meniškiausias dvispalves iliustracijas įvertinta Kristina Norvilaitė, iliustravusi Gerardo Bessiere knygą „Plunksna“

Dvi – Domicėlės Tarabildienės ir Prano Mašioto – premijos įteiktos Linai Itagaki už iliustruotą gražiausią metų knygą – „Sibiro haiku“. Jos ir Jurgos Vilės  knyga „Sibiro haiku“ taip pat pripažinta Geriausia metų vaikų ir paauglių knyga. 

Rašytojo Justino Žilinsko knyga „Kaukas Gugis ir kerų karas“ buvo įvertinta kaip antroji geriausia knyga vaikams ir paaugliams.

Eugenijos Stravinskienės premija skirta Ingai Tulišveskaitei už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams, o Adomo Druktenio premija – Viltarei Urbaitei už vertimą paaugliams. Premija už knygą mažiausiems skaitytojams skirta Mariui Marcinkevičiui ir Aušrai Kiudulaitei.  Vinco Aurylos premija – už kūrybišką ir inovatyvų skatinimą skaityti skiriama literatūros pažinimo programai „Vaikų žemė“.

Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. Ja norima paskatinti, kad Lietuvos rašytojai kurtų knygas vaikams. Premija už kūrybą vaikams siekia 2000 eurų, o premija už vaikų literatūros sklaidą – apie 1500 eurų. Kitų premijų steigėjas – Vaikų ir paauglių literatūros asociacija

Apdovanojimai už metų knygas įteikti 26 kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi