Kultūra

2018.04.05 23:39

Menininkai savo darbuose sujungė meną ir mokslą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.05 23:39

Vilniaus dailės akademijos meno doktorantai per kūrybą pabandė sujungti mokslą ir kasdienį gyvenimą. Pasiskolinę sovietmečiu leisto žurnalo „Mokslas ir gyvenimas“ pavadinimą menininkai atliko savo tyrimus, kurių rezultatas – bendra ekspozicija. Paroda atidaryta Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“.

Skulptorius Juozas Laivys vienas iš parodos "Mokslas ir gyvenimas" kūrėjų. Menininkas surado savo vaikystės pažymių knygeles ir nusprendė atlikti tyrimą, lygindamas balandžio mėnesio vertinimus skirtingose klasėse. J. Laivys suskaičiavo, kiek pažymių sulaukė vieną ar kitą dieną, ir jų skaičių pažymėjo skirtingomis geometrinėmis figūromis.

Šio meno doktoranto tyrimas – tik vienas iš 20, eksponuojamų Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“. Menininkus kūrybai įkvėpė sovietmečiu leistas žurnalas „Mokslas ir gyvenimas“.

Pasak parodos kuratorės, beveik visi menininkai parodai pateikė ironiškus kūrinius, kuriuose susipina rimti moksliniai tyrimai ir humoras. Čia ir stalas, ant kurio kažkada buvo pjaustomi kapinių paminklai, tačiau jo praeitį galima įžvelgti tik pašildžius stalą džiovintuvu ir kiti.

Plačiau apie parodą – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.