Naujienų srautas

Kultūra2018.03.30 07:39

Šokio spektaklyje – autobiografinė istorija apie ryšio su artimais žmonėmis paieškas

Ketvirtadienio vakarą Menų spaustuvėje – šokio spektaklio premjera „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“. Kūrėjai spektaklyje siekia atskleisti ilgesio ir ryšio su artimu žmogumi paieškas.

Šokėja ir choreografė Greta Grinevičiūtė sako, kad idėja sukurti šį spektaklį gimė prieš keletą metų, kai ji šokio festivalyje „Bičių sąskrydis“ pristatė keliolikos minučių eskizą. Jo pagrindu ir sukūrė spektaklį „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“. Jo centre – autobiografinė istorija apie ryšio su artimais brangiais žmonėmis stygių bei paieškas.  

„Aš suprantu, kad mano patirtis unikali, bet nėra tokia unikali, kad negalėtų tapti bendruomeniška mano kartos žmonėms, ir mano tėčio kartos žmonėms šitas spektaklis gali iš vienos ar kitos pusės būti artimas“, – sakė G. Grinevičiūtė.

„Sukūrėm televiziją, kūrėm savo laidas, naujienas, filmus. Patys televizoriai mūsų kartos žmonėms asocijuojasi su vaikyste. Tėtis su mama sėdi ant sofos, žaidimas ant kilimo ir televizorius. Toks mūsų namų židinys“, – pasakojo režisierius Paulius Markevičius.

Tokį pavadinimą „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ G. Grinevičiūtė sako sugalvojusi, nes tėtis – vienas svarbiausių jo netiesioginių dalyvių, ir dulkių siurblio atsiradimas neatsitiktinis. 

„Mano pirmoji pamoka, kurią man tėtis suteikė, buvo kaip siurbliuoti kambarį, nes aš labai chaotiškai ir iki dabar taip darau. Jis mane mokė, tai man reprezentuoja pamokas, kurias suteikė tėvai, kurias išgirstame, bet nebūtinai priimame“, – kalbėjo G. Grinevičiūtė.

Spektaklio režisierius P. Markevičius, gavęs Gretos pasiūlymą režisuoti jos asmenines patirtis, sako kad ji spektaklyje labai drąsiai atsiskleidžia, kalba apie dalykus, kuriuos dažnas linkęs nutylėti. Jis spektaklį įvardija kaip ilgesio artimam žmogui paieškas.  

“Pasiūlymas nerti į vidinį Gretos pasaulį, į dokumentalų, turėjau pasiruošti. Ji buvo labai drąsi atskleisti daug dalykų, kuriuos esam linkę nutylėti. Tas prisilietimas buvo atsargus, ji turėjo aiškiai viziją, reikėjo visus galus suvesti. Ilgesio savo artimam žmogui, nuo kurio pasidarom nutolę, šalia brangiausių žmonių, nuo jų nutolstam, apie tą atstumą ir ilgesį“, – pasakojo P. Markevičius.

Spektaklio premjera surengta ketvirtadienio vakarą Menų spaustuvėje, kitas spektaklio rodymas numatytas rudenį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi