Kultūra

2018.03.29 13:38

Lietuvoje išsipildė prancūzės svajonė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.29 13:38

Prancūzė Clotilde Solange Rigaud būtent Lietuvoje išpildė savo svajonę tapti didžiojo kino dalimi. Apie kelią iš Pietų Prancūzijos, svajones ir galimybes mažoje šalyje – lietuviškai ir nuoširdžiai.

Kinas – viena pirmųjų mano meilių, sako aktorė ir dainininkė Clotilda. Užaugusi Pietų Prancūzijoje menu besidomėjusių tėvų šeimoje, ji pamena filmus nuo mažens žiūrėjusi taip, lyg juose gyventų pati, lyg nuobodžią kasdienybę pakeistų aistringi siužetai, tik štai kad iš tikrųjų kada nors kine vaidinsianti, net neįsivaizdavusi.

Clotilde Paryžiuje prestižinėje mokykloje ėmėsi montažo mokslų, tik vis sulaukdavo pastabų – televizijai skirtus reportažus kad ir iš futbolo rungtynių, montuojanti pernelyg meniškai. Studijas metė ir išvyko į Lietuvą praktikuotis kino gamybos įmonėje.

Prancūzė pamena tuomet gyvenusi jausmu „čia ir dabar“ – mokslai nutraukti, tėvai skyrėsi, pati ničnieko nežinojo apie savo ateitį.

Pasilikau intuityviai, sako prancūzė ir prisipažįsta klausanti širdies. Galų gale – būtent Lietuvoje išsipildė jos svajonė – tapti kino dalimi. Vilniuje Clotilde įgijo muzikinio teatro aktorės specialybę, pradėjo filmuotis ir kartu pažino save.

Daugiau apie menininkę – Ievos Žigaitės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.