Naujienų srautas

Kultūra2018.03.25 23:45

Birštono festivalio Didysis prizas įteiktas A. Gotesmanui

Birštono džiazo festivalio Didysis prizas įteiktas žymiam muzikos improvizacijos atlikėjui, būgnininkui Arkadijui Gotesmanui. Pasak muzikos atlikėjų, lietuviškojo džiazo mokykla stiprėja, jaunoji karta tęsia džiazo tradicijas, festivalis per tris dienas sutraukė apie 3 tūkst. džiazo gerbėjų.

Birštono kultūros centro scenoje – Leonido Šinkarenkos džiazo grupė: Vytautas Labutis, Janas Maksimovičius ir Linas Būda. Seniausias šalyje, dvidešimtasis festivalis prasidėjo 1980 m. ir lig šiol puoselėja lietuviškojo džiazo tradicijas, čia susitinka kūrybinės idėjos ir kartos.

Pavyzdžiui, džiazo patriarchas Vladimiras Čekasinas žiūrovams pristatė Vilniaus kolegijos debiutantus, improvizuojančius drauge su Azerbaidžano menininkais, debiutavo Klaipėdos džiazo orkestras.

„Nedarėm veteranų suvažiavimo, siekėme išlaikyti savo senus gerus principus ir tradicijas, pradedant scenografija, baigiant įvairiais žanrais, įvairios sudėtys, lietuviai ir užsieniečiai. Pirmą kartą paėmėm du užsieninius kolektyvus, kurie yra gryni šveicarai ir amerikiečiai“, – pasakojo festivalio organizatorius Zigmas Vileikis.

Žymiausi lietuviškojo džiazo pradininkai – Vladimiras Tarasovas, Dainius Pulauskas, Vytautas Labutis ir kiti yra pripažinę, kad Birštono festivalis – Lietuvos džiazo kūrėjų scena, tapusi jiems antraisiais namais.

„Birštono kodu“ festivalį vadina ir šiemet Didįjį prizą pelnęs vienas kūrybingiausių perkusininkų, garsėjantis kaip laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjas, Arkadijus Gotesmanas.

„Tai festivalis, kuris dirba progresui. Mes užaugome čia, progresuojantys taip pat, čia mūsų namai. Pas mus labai daug atlikėjų, kurie kalba kontrastų kalba, yra kurie imituoja muziką, bet mes skiriamės nuo aplink esančių šalių labai giluminiu mąstymu“, – sakė A. Gotesmanas.

„Labai malonu, kad auga geri, jauni muzikantai, perspektyvūs. Mūsų mokykla yra neblogai žinoma, ypatingai Rytų regione, taip susiklostė istoriškai, o dabar su jaunimo pagalba braunamės į Vakarų rinką“, – kalbėjo trimitininkas Valerijus Ramoška.

Lietuviškojo džiazo Meka vadinamas Birštonas per tris festivalio dienas sulaukė beveik 3 tūkst. žiūrovų. Festivalis vyksta kas dveji metai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi