Naujienų srautas

Kultūra2018.03.14 22:42

Londono knygų mugėje bus pristatyti ir lietuviai autoriai

Londono knygų mugė ekspertų laikoma antra pagal svarbą rašytojų, leidyklų ir vertėjų verslo kontaktų muge pasaulyje po Frankfurto knygų mugės. Šiemetinėje mugėje, vyksiančioje mažiau nei po mėnesio, Lietuva dalyvaus kaip garbės viešnia. 

Balandžio pradžioje prasidėsiančioje 47-ojoje Londono knygų mugėje išskirtinėmis garbės viešnios teisėmis kartu su Latvija ir Estija dalyvaus Lietuva. Tam rengiamasi jau nuo 2014-ųjų, kai Baltijos šalių kultūros ministrai pasirašė memorandumą dėl dalyvavimo  Londono knygų mugėje garbės viešnių – „Market Focus“ – teisėmis ir nutarė kartu surengti Baltijos šalių literatūros pristatymo programą.

Vienas svarbiausių Lietuvos pasirengimo akcentų – lietuvių autorių knygų vertimų į anglų kalbą pasirodymas bei naujų vertimų inicijavimas. Kasmet dalyvių mugės programoje dalyvauja 12 rašytojų iš šalies viešnios. Šiais metais dėmesio centre yra visos trys Baltijos šalys, todėl iš kiekvienos šalies kviečiama po keturis autorius.

„Pati Londono mugė skirta profesionalams, joje dalyvaus gan gausiai lietuvių leidėjai, kartu vyks ir kultūrinių renginių, kuriuose dalyvaus iš Lietuvos 4 rašytojai: Alvydas Šlepikas, Tomas Venclova, Undinė Radzevičiūtė, Kristina Sabaliauskaitė. Pastaroji dalyvaus specialioje dienos autoriaus programoje. Mieste tuo metu bus renginių. Vienas iš jų skirtas Jono Meko kūrybai, jis pats atvyksta“, – sako Lietuvos kultūros instituto Programų ir projektų sk. vadovė Rūta Nanartavičiūtė.

Per Londono knygų mugę, kuri vyks balandžio 10-12 dienomis bus įteikti apdovanojimai, keletui jų nominuota ir Lietuva.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi