Kultūra

2018.03.15 07:09

Prasidėjo „Kino pavasaris“

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.15 07:09

Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ atidarytas tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“, nuo ketvirtadienio festivalio filmus bus galima žiūrėti Vilniuje ir dar dešimtyje Lietuvos miestų.

Trečiadienio vakarą kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ iškilmingai atidarytas 23-iasis kino festivalis „Kino pavasaris“, atidarymo svečiam rodomas švedų filmas „Silvana“, apie švedų hiphopo dalininkę Silvaną Imam, lietuvės ir siro dukra nuo kelerių metų gyvena Švedijoje. Šio filmo, kurį pristatys Silvana ir filmo kūrybinė grupė, specialus seansas bus surengtas ir ketvirtadienį.

Nuo ketvirtadienio festivalio filmai pradedami rodyti ne tik Vilniuje, bet ir kituose dešimt miestų – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Gargžduose, Anykščiuose ir Varėnoje.

Šiemet festivalyje mažiau filmų ir programų, nei ankščiau, iš viso 112 pilnametražių ir 60 trumpametražių filmų suskirstyti į penkias programas: „Metų atradimai“, „Festivalių favoritai“, „Meistrai“, „Kritikų pasirinkimas“ ir Europos debiutų konkursas.

Programoje kaip visuomet ir šių metų tarptautinių Kanų, Berlyno kino festivalių laimėtojai, Oskarų laureatai. Bus rodomas Sidarbinių lokių laimėtojos Malgorzatos Szumowskos filmas „Veidas“ ir Aleksejaus Germano jaunesniojo filmas „Dovlatovas“.  Taip pat ir Kanų kino festivalio direktoriaus Thierry`io Fremauxo juosta „Lumiere“, filmas „Jūsų Vincentas“ – bendras lenkų ir britų tapytas animacinis filmas apie Vincentą Van Gogą.

Festivalis truks iki kovo 29-osios, per uždarymą bus parodytas naujausias  Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt