Kultūra

2018.02.21 18:40

Konsulas apie lietuvių kalbą Karaliaučiuje: ji po truputį išstumiama

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.21 18:40

Minint Lietuvos valstybės 100-metį ir Tarptautinę gimtosios kalbos dieną Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Olegas Skinderskis pasakoja, kaip lietuvių kultūros paveldas yra įamžinamas Karaliaučiuje ir kokie kyla iššūkiai.

„Šį žemė jums tikrai brangi, nes iš jos yra kildinami mūsų kultūros ir savasties simboliai. Čia palaidotas pasaulio žmogus Immanuelis Kantas, ir dar mes tikimės, kad bus įamžintas ir Stanislovo Rapaliono atminimas“, – tikisi O. Skinderskis kalbėdamas apie Karaliaučiaus universiteto profesorių ir vieną lietuvių raštijos pradininkų S. Rapalionį. Pasak Lietuvos generalinio konsulo, su šiuo kraštu lietuvius sieja Kristijonas Donelaitis ir Martynas Mažvydas, kuriems atminti čia yra atidengtos atminimo lentos.  

Pašnekovas džiaugiasi, kad Karaliaučiaus lietuviai noriai renkasi į konsulato remiamus renginius.

„Karaliaučiuje veikia vienintelė registruota Liudviko Rėzos kultūros draugija ir vaikučiai, dabar jau daugiausiai iš mišrių šeimų, ateina į organizuojamą mokyklėlę ir mūsų entuziastingos mokytojos juos moko ne tik lietuvių kalbos, bet ir kultūros, papročių. Tai dažniausiai vyksta Velykų, Kalėdų proga. Kas be ko, švenčiant mūsų šimtmetį atskira pamoka buvo šiam didžiam renginiui“, – LRT pasakoja O. Skinderskis.

Vis tik konsulas pripažįsta, kad nerimą kelia mažėjantis dėmesys lietuvių kalbos mokymui Karaliaučiaus srityje.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt