Kultūra

2018.01.31 12:24

M. Jovaiša iš nuotraukų kurs dar labiau neregėtą Lietuvą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.31 12:24

Praėjus dešimčiai metų po albumo „Neregėta Lietuva“ pasirodymo, Marius Jovaiša fotografijoje grįžta prie Lietuvos temos. Jau pusmetį jis lankosi įvairiose laboratorijose, susitinka su mokslininkais ir startuolių kūrėjais – tam, kad parodytų, kaip pats sako, dar labiau neregėtą Lietuvą.

Į kruopštų mokslininkų darbą savu žvilgsniu – pro fotoaparato objektyvą ryžosi pažvelgti fotomenininkas M. Jovaiša. Bene labiausiai išgarsėjęs  dėl išleisto fotoalbumo „Neregėta Lietuva“ – tuomet fotografuodamas Marius apskraidė visa šalį ir į albumą sudėjo kraštovaizdžio ir miestų nuotraukas iš oro. Po 10 metų jis vėl ėmėsi Lietuvos temos – tik šį kartą žvelgia į ją kiek plačiau ir kartu – iš arčiau. Iš kur mes ateiname, ką su savimi atsinešame, ir kur norime nueiti – šiuos klausimus Marius kelia dabar ir sako siekiantis parodyti dar labiau neregėtą Lietuvą.

Kraštovaizdžio naujoje knygoje taip pat bus, sako Marius – tik nuotraukos jau bus darytos naujomis techninėmis galimybėmis. Taip pat žada ir tradicijų, paveldo fotografijų iš muziejų ir liaudies meistrų dirbtuvių. Trečioji dalis – modernioji Lietuva ir jos žmonių pasiekimai bei išradimai.

Beveik pusmetį fotomenininkas važinėja po įvairias laboratorijas ir susitinka su mokslininkais, inovatoriais ir startuoliais, sau keldamas uždavinį – naujai ir intriguojančiai parodyti, ką visi tie žmonės veikia.

Naujas žinomo fotomenininko žvilgsnis ir požiūris – Ievos Žigaitės pasakojime.