Naujienų srautas

Kultūra2017.11.18 22:16

Kauno muzikiniame teatre – baleto „Kita Pelenės istorija“ premjera

Šį vakarą Kauno muzikiniame teatre – premjera – Johano Strauso 2 dalių baletas „Kita Pelenės istorija“. Tęsdami klasikinio baleto tradicijas spektaklio statytojai jį perteikia šiuolaikiškai.

Tai – kitokia istorija. Žinomą pasaką apie Pelenę primena tik personažai: savo dukras lepinanti ir nemeilę podukrai rodanti pamotė, pati pelenė ir žavusis princas. Tik šiame pasakojime tai – jaunasis madų ateljė savininkas Gustavas, o piktoji pamotė – madų ateljė vadovė Madam Leontina.

Pelenės, šioje istorijoje Gretos, vaidmenį sukūrusi šokėja Auksė Mikalajūnaitė sako, kad vaidmuo techniškai sudėtingas. 

„Labai toksai šiltas vaidmuo, labai mielas, labai artimas, labai džiaugiuosi šituo vaidmeniu, bet labai sudėtingas techniškai“, – sakė A. Mikalajūnaitė.

Spektaklyje atspindimas laikmetis kai už savo teises aktyviai kovojo moterys ir stengėsi išsivaduoti iš jas varžančių korsetų. Balete šoka penkiolika šokėjų, kostiumų – daugiau nei šimtas.

„Spektaklis toks stilingas XX amžiaus pradžios, prieš Pirmą pasaulinį karą veiksmas vyksta ir po, ir jis toks stilizuotas, moderno epochos truputį interpretacija“, – pasakojo kostiumų ir grimo dailininkė Vida Insodienė.

„Stengiuosi parodyti, kokių stiprių moterų yra, ir kur jų stiprybė. Tai svarbu visiems, taip pat ir mums, vyrams“, – kalbėjo choreografas ir inscenizacijos autorius Giannis Santuccis.

Baletas „Pelenė“ – paskutinis Johano Strauso kūrinys parašytas jo mirties metais – 1899-aisiais. Veikalo premjera įvyko praėjus dvejiems metams.

„Ateisit paklausyt ir pasakysit, kad tai tikrai čia tas Johanas Strausas, bet muzika yra negirdėta, ji nauja, šviežia, kaip mes muzikantai sakome, nenugrota“, – sakė dirigentas Virgilijus Visockis.

Lietuvoje šis baletas pastatytas pirmą kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi