Naujienų srautas

Kultūra2017.11.17 23:05

Ypatingą sau dieną grupė „Queen“ su tūkstančiais gerbėjų atšventė Kaune

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2017.11.17 23:05

Penktadienį Kauną aplankė neeiliniai svečiai – sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje pirmąkart suskambėjo legendinės anglų roko grupės „Queen“ dainos. Pirmąkart Lietuvoje viešėjęs ir vienintelį koncertą Baltijos šalyse surengęs kolektyvas vakarą pasitiko su ypatinga proga – buvo naujai išleistas sėkmingiausias jų albumas „News Of The World“.

Šis leidimas yra jubiliejinis, mat šis albumas, kuriame skamba tokios dainos, kuo „We Are the Champions“ ir „We Will Rock You“, buvo išleistas prieš keturis dešimtmečius – 1977 metais. Pastarasis kūrinys naujame albume pirmąkart skamba pilnos trukmės.

Su šiuo albumu itin susijusi buvo ir vakaro pradžia. Ant originalios plokštelės viršelio besipuikuojantis gigantiškas, futuristinis robotas atgijo milžiniškame ekrane. Jis plieninėmis rankomis pakėlė uždangą ir vakarėlis tuoj pat įsismarkavo.

Ant didžiulės gitaros formos scenos žengė nuo pat grupės susikūrimo jos sudėtyje esantis gitaristas Brianas May`us bei su šia milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinčia grupe pirmąkart 2009 metais pasirodęs dainininkas Adamas Lambertas.

Jie su daina „We Will Rock You“ iškart pažadėjo sausakimšai „Žalgirio“ arenai, kad šis vakaras išties bus nutrūktgalviškas. Ant scenos savo meistriškumą demonstravo dar vienas originalios grupės narys būgnininkas Rogeris Tayloras.

Minėto albumo viršelio personažas vėliau dar ne kartą pasirodė tūkstančiams jo gerbėjų. Štai tam, kad atliktų dainą „Killer Queen“, A. Lambertas ant scenos pasirodė gulėdamas ant iš scenos grindų išnirusio roboto galvos.

Tam, kad tokie triukai būtų įmanomi, areną užpildytų tik aukščiausios kokybės garsas, o pasirodymą paįvairintų neeilinis šviesų šou, trečiadienį į Kauną atvyko net 19 įrangą gabenusių sunkiųjų tralų.

Specialiai koncertui buvo sumontuota didžiulė gitaros formos scena, BNS nuotr.

Koncerte netrūko ir lietuviškų motyvų. B. May`us žavesio į pasirodymą įnešė pamėgindamas pasikalbėti su publika lietuviškai – visų pirmą jis grupės gerbėjams tarė nuoširdų „ačiū“, o vėliau ir pasisveikino – tarė „labas vakaras“.

Vėliau garsiausių pasaulyje gitaristų nusprendė pasidaryti asmenukę su koncerto dalyviais: „ši lazda (asmenukėms daryti – red.) yra skirti ne įamžinti save, o įsiamžinti su tais, kuriuos myli.“ Turbūt ne veltui jis prieš tai buvo atlikęs dainą „Love of My Life“.

Kad parako dar turi, parodė ir R. Tayloras. Jis ne tik atliko publiką apstulbinusį būgnų solo, bet ir sudainavo kūrinį „A Kind of Magic“.

„Žalgirio“ arenoje skambėjo daugybė puikiai ten susirinkusiems Lietuvos ir kaimyninių šalių piliečiams pažįstamų „Queen“ dainų, o publika vis labiau įsišėlo. Vien ko vertas B. May`aus gitaros solo ant specialios platformos pakilus bent 10 metrų nuo žemės...

Tie, kas galvojo, kad grojant „Radio Ga Ga“ tuoj pakils arenos stogas, teko greitai įsitikinti, kad tai toli gražu nebuvo susirinkusiųjų skleidžiamo garso ribos. Užgrojus „Queen“ vizitine kortele tapusiai „Bohemian Rhapsody“, arena tiesiog buvo užpildyta ovacijomis bei nuostaba.

Galiausiai, parodęs vokalinį meistriškumą, A. Lambertas su kitais muzikantais paliko sceną. Tačiau tik trumpam – čia jau sprendė grupės fanai. Kurtinantis, bent keletą minučių nei trupučio nesumažėjęs žiūrovų keliamas gaudesys privertė muzikantus grįžti ne tik ant scenos, bet ir prie to, kaip šį vakarą ir pradėjo – dainos „We Will Rock You“.

Nors atrodė, kad vakaras taip ir baigsis, atėjo eilė kultinei „Queen“ dainai „We Are The Champions“, kurios metu vietos scenoje atsirado ir lietuviškai trispalvei. Ne vieną lietuvišką akcentą į pasirodymą įtraukę muzikantai nepaliko abejingų – tūkstantinė minia pakilo iš savo vietų bei dėkojo muzikantams, kurie bent trumpam suteikė galimybę grįžti į tuos laikus, kai ši grupė pasaulyje buvo roko etalonas. 

Nuo 1973 metų, kuomet buvo išleistas debiutinis grupės albumas „Queen“, visame pasaulyje buvo parduota šimtai milijonų grupės albumų kopijų. Grupė yra pelniusi daugybę apdovanojimų, o daugybė „Queen“ kūrinių pasiekė aukščiausias „topų“ vietas.

„Queen“ populiarumo viršūnę buvo pasiekusi XX amžiaus 9 dešimtmetyje, tačiau tragiška grupės vokalisto Freddie Mercury mirtis sustabdė kūrybą. Tiesa, šios legendinės anglų grupės gerbėjų armija ir po daugybės dešimtmečių nemažėja. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi