Kultūra

2017.10.09 12:02

Atsisveikinimas su profesoriumi K. Almenu vyks antradienį

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.09 12:02

Mirus rašytojui, knygų leidėjui, fizikui Kaziui Almenui, atsisveikinimas su velioniu vyks antradienį,16 val., Vilniuje, Bernardinų bažnyčioje. 

Urna su velionio palaikais bus palaidota jo tėviškėje, Šiaulių rajone, Gruzdžiuose.

K. Almenas buvo išeivijos atstovas,  visuomeninės „Santaros-Šviesos“ federacijos narys, vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų,  taip pat – nuotykinių romanų apie Lietuvos praeitį „Skomanto“ serijos organizatorius ir vienas autorių.

Pokarį pasitraukęs į užsienį, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Lenkijoje K. Almenas studijavo branduolinę inžineriją. Apsigynęs daktaro disertaciją tapo Merilando universiteto profesoriumi.

Po Nepriklausomybės atkūrimo grįžęs į Lietuvą, dirbo Lietuvos energetikos institute. Buvo vienas pirmųjų išeivijos mokslininkų, prisidėjusių prie Ignalinos atominės jėgainės saugaus darbo užtikrinimo.

Už aktyvią veiklą K. Almenas apdovanotas Lietuvos mokslo premija, o už nuopelnus atkuriant Vytauto Didžiojo universitetą jam suteiktas šios aukštosios mokyklos garbės daktaro vardas.

K. Almeno kūriniuose vaizduojama amerikiečių ir lietuvių išeivių buities kasdienybė, jaunų žmonių tarpusavio santykiai. K. Almenas parašė istorinių, detektyvinių romanų, daug keliavo ir rašė kelionių apybraižas.

LRT archyvo laidos su K. Almenu:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt