Kultūra

2015.09.08 13:45

UNESCO galerijoje atidaryta kaligrafijos meistrės iš Japonijos paroda

Margarita Alper, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2015.09.08 13:45

  Kaligrafijos meistrės Tosen Iwasaki parodą „Stebuklo pojūtis“ atidarė Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi.  

Kaligrafijos meistrės Tosen Iwasaki parodą „Stebuklo pojūtis“ atidarė Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi.

„Kaligrafija tai procesas, kai naudojant teptuką ir tušą, rašomos raidės, paryškinant jų ypatumus. Tai menas išryškinantis rašto grožį. Japonijoje moksleiviai nuo 3 klasės mokomi rašyti teptuku“, – teigia Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi.

Savo darbuose kaligrafijos meistrė Tosen Iwasaki sako norinti perteikti visatos grožį. Meistrė teigia, kad tiems, kas nesupranta japonų kalbos, prie kiekvieno darbo pakabina paaiškinimą su užrašu, kas darbe užrašyta. Ji priduria, kad kaligrafijos esmė – ne suprasti, o pajausti.

„Japoniška kaligrafija nėra tik taisyklingas hieroglifų rašymas, tai kur kas daugiau. Japonai supranta juodu tušu ant balto lapo užrašytas linijas, tai daugiau nei tik užrašymas, tai menas. Svarbu paminėti ir tai, kad keliskart to paties dalyko kaligrafas neužrašys vienodai, nes kaligrafija yra tai, ką menininkas tuo metu jaučia, tai momento emocija“, – sako kaligrafijos meistrė.

Per parodos atidarymą Tosen Iwasaki visiems susirinkusiems rodė, kaip kuriamas kaligrafijos menas. Nors įprastai piešiama vienu,  ji tapė dviem teptukais. Pasak kaligrafijos meistrės, Japonijoje kiekvienas dar vaikystėje mokosi kaligrafijos. Ji pati kaligrafijos mokytis pradėjo ketverių. Autorės darbai ne kartą atrinkti Sankei tarptautinei kaligrafijos parodai, ji pati moko kitus kaligrafijos meno.