Kultūra

2017.08.04 19:19

Premjeras palaiko idėją Panevėžyje įsteigti S. Eidrigevičiaus menų centrą

LRT.lt2017.08.04 19:19

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Panevėžyje susitiko su šio miesto savivaldybės atstovais, apsilankė iš emigracijos sugrįžusių lietuvių įkurtoje kavinėje bei vietos įmonėse, teigiama pranešime spaudai.

Susitikime su Panevėžio meru Ryčiu Mykolu Račkausku ir kitais savivaldybės atstovais buvo aptarta situacija mieste, pristatytas 50 m ilgio uždaro plaukimo baseino projektas. Premjeras palaiko Panevėžio miesto savivaldybės planus vietoje šiuo metu nebenaudojamo baseino Aukštaitijos sporto komplekse statyti naują baseiną su aštuoniais 50-ies metrų takeliais. Vyriausybės vadovo teigimu, projektą realiausia pradėti įgyvendinti 2019 metais.

Panevėžio miesto vadovybė premjerui taip pat pristatė savo planus mieste įkurti pasaulinio garso dailininko ir grafiko Stasio Eidrigevičiaus menų centrą. Anot Panevėžio miesto mero, šio centro įkūrimas būtų vienas svarbiausių šio laiko nacionalinių kultūros projektų, vykdomų regione.

S. Eidrigevičius yra vienas garsiausių šiuolaikinių užsienyje gyvenančių lietuvių menininkų. Ypač svarus menininko indėlis į Lietuvos knygos, plakato, ekslibriso istoriją. S. Eidrigevičiaus kūryba įvertinta 35 svarbiais tarptautiniais apdovanojimais.

Tarptautiniu mastu projektas aktualus ne tik kaip kuriama nacionalinė Lietuvos–Lenkijos bei Šiaurės šalių kultūrinės bendradarbystės erdvė ar kultūrinis taškas, bet ir darantis poveikį kaimyninių kultūriniam gyvenimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.