Naujienų srautas

Kultūra2016.11.29 07:23

Scenografo G. Makarevičiaus paroda nustebino ir jo kūrybą pažįstančius menotyrininkus

Dokumentikos kūrėjas, scenografas Gintaras Makarevičius surengė parodą, kuria nustebino ir jo kūrybą gerai pažįstančius menotyrininkus. Po kelių dešimtmečių G. Makarevičius vėl pradėjo tapyti ir Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ pateikė kelių pastarųjų metų kūrybą.

G. Makarevičius, pakvietęs į tapybos parodą, nustebino ne vieną, žinantį šį menininką kaip filmų, konceptualių parodų, instaliacijų ir scenografijos kūrėją. Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ eksponuojama nebūdinga G. Makarevičiui, beveik klasikinė tapybos paroda, kurioje – didelės tapytos drobės.

„Aš laukiau kažkokios panašios reakcijos, bet kadangi pats jau taip nuosekliau beveik trejus metus dirbu, tiesiog niekur neeksponuoju ir mažai kalbu apie tai, dėl to dar ir bus tos reakcijos kurį laiką“, – aiškina menininkas G. Makarevičius.

Menininkas Dailės akademijoje yra baigęs tapybą, tačiau, atsivėrus sienoms, sako susidomėjęs naujomis, nematytomis išraiškos priemonėmis ir daugelį metų tapybą nustūmęs į šalį. Tačiau daug piešdavo. Jis net ir scenografiją spektakliams piešia, nesinaudoja kompiuterine grafika. Prie drobės G. Makarevičių sugrąžino, kaip jis sako, intymumo paieškos.

Plačiau apie menininko parodą žiūrėkite reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi