Naujienų srautas

Kultūra2016.04.20 23:42

A. Giniotis pristato satyrinį farsą „Vardan tos“

Valstybiniame Šiaulių dramos teatre – premjera. Aidas Giniotis pristato satyrinį farsą „Vardan tos“ pagal Petro Vaičiūno pjesę „Patriotai“.

Vieno garsiausių tarpukario dramaturgų P. Vaičiūno pjesė „Patriotai“ valstybiniame Šiaulių dramos teatre statoma antrą kartą, šįsyk kaip satyrinis farsas ir kitu pavadinimu – „Vardan tos“. Pasak režisieriaus, su pjese jis pasielgęs drąsiai, o kai kur net chuliganiškai. Vieniems žiūrovams, jo teigimu, tai sukels alergiją, kitiems gal ir patiks.

 „Tai, ką aš matau šiandien, žiūrint į Lietuvą, norisi arba vaičiūniškai karčiai, skaudžiai kvatotis ir juoktis, arba verkti. Taip kad tas spektaklis bus su dvigubu dugnu. Jis nebus vien komedija, bus ir labai skaudus, ir tragiškas“, – aiškina režisierius A. Giniotis.

Pasak aktorių, režisierius labai tiksliai apibrėžė žaidimo taisykles. Todėl jų kuriami veikėjai sodrūs ir taiklūs, aktoriai jau spėjo įsimylėti savo personažus.

 „Jis yra kartu ir juokingas, bet viduje – graudus. Labai jautrus šis žmogus, negalima nueiti į visišką komediją, turi būti balansas išlaikytas tarp juoko ir graudumo“, – sako aktorius Aurimas Pintulis.

 „Graži, gera, plati, temperamentinga, nuolanki – kaip Rusija“, – lygina aktorė Inga Norkutė-Žvinienė.

Spektaklio dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė, kompozitorius – Vytautas Leistrumas. Premjera įvyks balandžio 22-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi