Naujienų srautas

Kultūra2016.03.08 22:28

Klaipėdiečius džiugins naujai suburtas jaunimo simfoninis orkestras

Po 90 metų Klaipėda vėl turi jaunimo simfoninį orkestrą. Antradienio vakarą jungtinio orkestro muzikantai pristato premjerinį koncertą Klaipėdos visuomenei.

Naujai suburtame Klaipėdos jaunimo simfoniniame orkestre – 42 muzikantai iš Stasio Šimkaus konservatorijos ir Eduardo Balsio menų gimnazijos. Paskutinį kartą, 1926 m., orkestrą buvo subūręs kompozitorius Stasys Šimkus.

„Manau, kad tai – didžiausias Klaipėdos pasiekimas, nes labai smagu yra groti visiems kartu susibūrus. Dar niekada nėra taip atsitikę. Jie turi savo orkestrus Vilniuje ir Kaune, bet mes pirmą kartą susibūrėm“, – džiaugiasi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos moksleivis Ignas Bazaras.

„Manau, kad žmonės, kurie groja šiame orkestre, sieja savo ateitį su muzika, žiūri į tai rimtai ir daug kam jis yra pirmasis orkestras. Mano manymu, tai labai didelė patirtis jaunam žmogui“, – sako Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos moksleivė Roberta Bagdžiūtė.

„Tai visų pirma reikalauja didesnio susigrojimo, pastabumo ir turbūt kolektyvinio branduolio“, – įsitikinusi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos moksleivė Iveta Janulytė.

Klaipėdoje įkurti jaunimo simfoninį orkestrą sumanė Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė Loreta Jonavičienė. Pasak jos, iš pradžių pirmajame koncerte planuota pasitelkti ir pedagogus, tačiau jaunieji muzikantai, vadovaujami dirigento Tomo Ambrozaičio, puikiai pasirengė ir gros be mokytojų pagalbos. Pasak T. Ambrozaičio, jaunimo simfoninis orkestras svarbus ne tik jauniesiems muzikantams, bet ir miestui.

„Visi dideli dalykai, kuriais didžiuojasi miestas ar įstaiga, ar organizacija, prasideda nuo kultūros. Ir kokia ta kultūra bus, tokie mes ir būsim“, – teigia orkestro dirigentas T. Ambrozaitis.

Premjerinio koncerto programa, pasak dirigento, – simbolinė. Skambės Džordžo Bizė operos „Karmen“ uvertiūra, Johano Štrauso „Rodeckio maršas“, Franco Šuberto „Nebaigtoji simfonija“ ir  Nijolės Sinkevičiūtės vitražas simfoniniam orkestrui, parašytas specialiai šiam kolektyvui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi