Kultūra

2015.12.17 13:36

Paminėti kino atsiradimo jubiliejų „Skalvija“ kviečia su geriausiais metų filmais

LRT.lt2015.12.17 13:36

Artėjant šventėms kino mylėtojai su jauduliu prisimena dar vieną ypatingą gruodžio šventę, amžiams pakeitusią daugelio gyvenimus ir tebekeičiančią juos iki šiol. Lygiai prieš 120 metų gruodžio 28 d. broliai Liumjerai surengė pirmą viešą kino seansą Paryžiaus kavinėje susirinkusiai publikai. Niekas ir numanyti nenumanė, kad ši diena žymės naujos meno srities atsiradimą ir taps ilgos jos raidos pradžia.

Šiandien retas įsivaizduojame savo gyvenimą be kino. Filmai mus atpalaiduoja ir pralinksmina, padeda pamiršti rūpesčius ir nesklandumus, leidžia pasinerti į sapnų ir fantazijų pasaulį, tačiau padeda ir tobulėti, skatindami atsiverti pasauliui bei jo įvairovei ir išgyventi ne vieną likimą kartu su filmo herojais.

„Tai suprasdami visada stengėmės išlaikyti filmų įvairovę mūsų kino ekrane. Ypatingai per šventes, kai norisi šiltesnių ir lengvesnių emocijų. Neatsitiktinai prieš pat šventes mūsų repertuare atsirado ir Billy Wilderio klasikinis filmas „Džiaze tik merginos“, laikomas geriausia visų laikų komedija“, – sako „Skalvijos“ kino centro programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė.

Kaip pasakojo „Skalvijos“ atstovė, šiemet šventinis repertuaras ypatingas ir tuo, kad jame bus rodomi Europos kino akademijos geriausiais paskelbti filmai: jautrus garsios dainininkės Amy Winehouse portretas „Amy“, įvertintas kaip geriausias dokumentinis filmas, net du geriausiu Europos režisieriumi paskelbto Paolo Sorrentino filmai – „Jaunystė“ ir „Didis grožis“, už dailininko darbą apdovanota juodojo humoro novelė „Naujausias testamentas“.

Tuo metu žiemos atostogomis besidžiaugiantiems vaikams kino centras siūlo mylimiausių vaikiškų filmų programą. Gruodžio 29 d. – sausio 8 d. bus galima pamatyti nuotykių ir adrenalino kupinas istorijas „Krokodilai“ ir „Krokodilai 2“, jau kelerius metus išlaikančius savo populiarumą, lietuvišką animacinę pasaką „Aukso žirgas“, paremtą senaisiais baltų padavimais, detektyvą visai šeimai „Nono, berniukas Zigzagiukas“ ir kitus vaikiškus filmus.

Norintiems per šventes dovanoti kiną „Skalvija“ siūlo įsigyti išskirtinės stilistikos šventinius bilietus, menančius kino centro pastato istoriją. Juose atgyja anksčiau pastatą puošę neoniniai berniuko ir meškino personažai. Bilietus kūręs dizaineris Marius Žalneravičius sako tuos personažus įsiminęs dar nuo vaikystės: mirksinčios neoninės šviesos kūrė gyvumo ir šventės pojūtį mieste.

Kino centro kasoje taip pat galima įsigyti abonementinius bilietus į kitais metais vyksiantį filmų festivalį „Kino pavasaris“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.