Kultūra

2020.05.17 14:35

Į paskutinę kelionę išlydėta dailininkė Kmieliauskaitė, viena geriausių Lietuvoje akvarelininkių

LRT.lt2020.05.17 14:35

Gegužės 17-ąją Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, Vilniuje, palaidota dailininkė akvarelininkė, Nacionalinės premijos laureato Antano Kmieliausko dukra Ramunė Kmieliauskaitė.

LRT.lt primena, kad R. Kmieliauskaitė mirė gegužės 13-ąją, apie 15 valandą. Birželio mėnesį dailininkė būtų minėjusi 60-ties metų jubiliejų.

1984 metais menininkė baigė grafiką Lietuvos dailės institute. Palyginti neseniai, paskutinę 2019-ųjų vasaros dieną, anapus išlydėjo savo tėvą skulptorių A. Kmieliauską.

Ramunės Kmieliauskaitės sūnūs – Antanas Lotas ir Rokas. Artimieji, kolegos apie R. Kmieliausitę atsiliepia kaip apie labai rūpestingą motiną ir dukrą bei profesionalią akvarelininkę, itin gerai įvaldžiusią subtilų gėlių atvaizdavimą.

R. Kmieliauskaitė kūrė daugiausia akvareles, ryški senovės kinų ir japonų, impresionistų ir postimpresionistų kūrybos įtaka.

Menininkė sukūrė savitą stilių – jos akvarelės panašios į arabeskas, jos kūriniams būdingi šiltų ir šaltų tonų deriniai, virpantys arba spontaniški peršviečiami potėpiai, įvairios faktūros, laisva kompozicija, vyrauja augalų, dažniausiai gėlių motyvai.

Ji sukūrė estampų, ekslibrisų. Akvarelėmis iliustravo knygų (Silvija Laurenčikaitė. Mano laiko spalvos, 1999 m., kt.).