Naujienų srautas

Kultūra2020.02.14 17:45

Liudas Mažylis kviečia žvilgtelėti į savo asmeninę Signatarų autografų kolekciją

LRT.lt 2020.02.14 17:45

Ką reikia nuveikti tokio, kad tavo veidą atpažintų minioje bei prisimintų ir po 100 metų – į šį klausimą atsako prof. Liudo Mažylio paroda. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje eksponuojami reti Signatarų autografai iš L. Mažylio asmeninės kolekcijos.

„Nuo 2015 metų kolekcionuoju Vasario 16-osios Akto Signatarų autentiškus autografus. Šioje parodoje vaizduojami laiškai ir kitokie dokumentai, atskleidžiantys išskirtines asmenybes neeiliniuose vaidmenyse“, – pasakoja Europos Parlamento narys Liudas Mažylis. Parodos atidaryme profesorius kvietė susirinkusiuosius diskutuoti, kodėl Vasario 16-oji Lietuvai yra tokia svarbi, ir kartu paminėti Valstybės gimtadienį.

Pasak profesoriaus, Akto atsiradimas Berlyne 2017 m. kovo 29 d. nenumaldė aistros toliau gilintis į plačią ir gilią Signatarų veiklą įvairiais jų gyvenimo laikotarpiais. Parodos dalyviams L. Mažylis pristatys, ką reikia nuveikti tokio, kad tavo veidą atpažintų minioje, o po 100 metų – knygose ir laikraščiuose, pašto ženkluose ir paveiksluose, galiausiai – kas gali būti privačioje kolekcijoje, ko nebūtinai yra muziejų eksponatuose?

Parodos atidarymo metu vyko pokalbis-diskusija „Mūsų Signatarai: išskirtinės asmenybės neeiliniuose vaidmenyse“. Jos metu istorikė Vilma Bukaitė, politologė Rasa Zozaitė ir kolekcijos autorius mėgino atskleisti nestandartinius tų išskirtinių asmenybių charakterių bruožus, jų pomėgius, paties įvairiausio pobūdžio jų veiklas – ir iki 1918-ųjų Vasario 16-osios, ir po jos.

„Į diskusiją pakvietėme įsitraukti ir parodos lankytojus. Tikiuosi, kad per tai pavyko atkurti įvairialypius, galbūt ir primirštus mūsų Signatarų asmenybių bruožus. Buvo gera proga apžvelgti ir mūsų visuomenės raidos etapus: juk toje raidoje – ryškūs šių žmonių pėdsakai“, – sako L. Mažylis.

Europos Parlamento nariui prof. L. Mažyliui itin aktualios išlieka istorinės atminties temos, o Vasario 16-oji tarp jų užima reikšmingą vietą.

Paroda Nacionalinėje bibliotekoje veiks iki kovo 2 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi