Kultūra

2019.08.01 23:35

Juodkrantėje nebelieka miniatiūrų muziejaus, dabar poilsiautojų laukia Pamario galerija

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.01 23:35

Juodkrantėje buvusio miniatiūrų muziejaus nebelieka: nuo šiol čia lankytojų laukia Pamario galerija. Jose – su kurortu, laivyba, jūra susijusios ekspozicijos. Planuojama ateityje kiekvieną sezoną pasiūlyti po keletą naujų parodų.

Šalia kelio, kitapus bažnyčios daug metų poilsiautojams įprastas Juodkrantės miniatiūrų muziejus keičiasi: nuo šiol jis vadinsis Pamario galerija, kurios veiklą kuruoja Lietuvos dailės muziejus.

„Ar dėl lankomumo tam tikro ribotumo, ar dėl to, kad norėjosi tai vietai kažkokio ne tokio akademinio, kažkokio linksmesnio, su jūra susijusio turinio. Miniatiūros tiesiog atsidūrė Klaipėdos Domšaičio galerijoj, dalis tų miniatiūrų, kurios yra tos senosios, klasikinės, atsidurs Vilniaus paveikslų galerijos kunstkameroje“, – sako Lietuvos dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas.

Tačiau sienos tuščios neliko: dviejuose pastatuose lankytojus kviečia dvi skirtingos parodos.

„Viena dalis yra skirta kurorto madai iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos, kuri ten itin tinka. Žmonės labai mielai lankosi, ir tas kurortines sukneles, ir maudymosi kostiumus ir jų visą linksmą istoriją labai įvertina, susipažįsta. Kitoje dalyje rodomi su jūra susiję kūriniai iš Popovo kolekcijos“, – pasakoja A. Gelūnas.

Pasak A. Gelūno, Juodkrantėje ir toliau parodų turinys bus susijęs su kurortu, jūra, laivyba ir derantis su vieta bei jos poilsiu persmelkta aura.

A. Vasiljevo paroda „Tarpukario mada kurorte“ veiks mėnesį, ateityje planuojama sezonui pasiūlyti po kelias naujas parodas, taip jomis sudominti ir tuos, kurie atostogų į Kuršių Neriją sugrįžta kasmet.

Svajonės ateičiai – edukacinės veiklos, lauko diskusijos, koncertai, kad Pamario galerija taptų Juodkrantės kultūriniu centru. Galerijos pastatuose galėtų veikti menininkų rezidencijos. Kad parodos paklausios, rodo skaičiai: per pirmąją dieną kurorto mados ekspoziciją aplankė pusė tūkstančio poilsiautojų.

Panorama. Radinį Zuokų namuose vertins Vilniaus savivaldybės sudaryta komisija
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt