Naujienų srautas

Kultūra2019.07.17 18:03

Kuliuose Masalskį įkvėpė Čiurlionio žmona: rengia jau trečią festivalį ir galo nematyti

LRT.lt 2019.07.17 18:03

Liepos 21–27 dienomis Kulių miestelyje vyks unikalus Sofijos festivalis. Jo programoje – net 70 dalyvių: iš 5 šalių susirinkę jauni ir brandūs menininkai dalyvaus daugiau nei 20-yje renginių, dirbtuvių ir susitikimų. Visos festivalio patirtys suaugusiems ir vaikams – nemokamos.

Skulptorių darbais, istorinėmis parodomis, klasikinio ir šiuolaikinio meno renginiais pėdsaką jau palikęs festivalis šiemet miestelyje šurmuliuos trečią kartą.

Neseniai Kuliuose apsigyvenęs aktorius ir režisierius, vienas Sofijos festivalio rengėjų Valentinas Masalskis teigia, kad festivalis įkvėpimo semiasi iš šiame miestelyje svarbų savo gyvenimo tarpsnį praleidusios rašytojos, dramaturgės, visuomenės veikėjos, pedagogės, moterų judėjimo skatintojos, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio žmonos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės.

Festivalio programoje – 21 dieną atidarymo spektaklis, atliekamas šiuo metu Prancūzijoje gyvenančios ir kuriančios šokėjos Loretos Juodkaitės, Vilniaus choro „Aidija“ koncertas „Tėvyne mūsų, kur esi širdy...“ Kulių bažnyčioje, kompozitoriaus ir atlikėjo Tomoo Nagai iš Japonijos garso ir ritmo koncertas „Resonance“.

Per festivalį režisierė Kristina Buožytė pristatys M. K. Čiurlionio kūrybos pagrindu sukurtą naują trumpametražį 360 laipsnių virtualios realybės (VR) projektą „Angelų takais“.

Dizainerės Rūta Lendraitytė ir Renata Valčik visą savaitę ves skrybėlių dizaino ir kūrybos dirbtuves vaikams ir suaugusiesiems, o garso menininkas T. Nagai – unikalias vienos dienos ritmo dirbtuves.

Sofijos festivalio kulminacija – liepos 26 dieną numatytas miuziklas-siuita „Ugnies medžioklė su varovais“. Giedriaus Kuprevičiaus, Sauliaus Šaltenio ir Leonido Jacinevičiaus kūrinį „išmėgino“ nauja jaunų kūrėjų komanda: „Taško teatro“ aktoriai ir Plungės kultūros centro simfoninio orkestro muzikantai. Spektaklio kompozitorė – Nijolė Sinkevičiūtė, režisierius – V. Masalskis.

Festivalio pabaigai lankytojų lauks ir eksperimentiniai muzikavimai. Tai „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“ su pianistu Roku Zubovu ir kitais festivalyje dalyvaujančiais muzikais.

Kulių ritmu judantį festivalį liepos 27 dieną vainikuos tradicinis kultūros piknikas. Per jį bus pristatyta skulptoriaus Mykolo Saukos sukurta instaliacija – dovana atgimusiam Kulių bažnyčios parko fontanui. Taip pat dirbtuvių dalyviai pristatys kūrybinės savaitės rezultatus – vyks skrybėlių paradas.

Festivalio rengėjai tikisi sulaukti ne tik aplinkinio regiono lankytojų, bet ir ieškančių naujų vasaros potyrių svečių iš didžiųjų šalies miestų. Istorinę atmintį išlaikęs Kulių miestelis nustebins apsilankiusius svetingumu ir kultūrinių reginių gausa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi