captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kačių pasaulio įdomybės: kačių kaimas, viešbutis ir pirmasis JK katinas

Rugpjūčio 8-oji – ypatinga kačių gerbėjams – nuo 2002 metų šią dieną minima Tarptautinė kačių diena. Šiandien pasaulis prisimena garsiausias pasaulio kates ir įdomiausias su jomis susijusias istorijas.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pavyzdžiui, britų premjero rezidencijoje gyvena pirmuoju šalies katinu tituluojamas Larry, kuris turi ir oficialų „titulą“. Jis – pagrindinis pelių gaudytojas. Tai buvęs beglobis katinas, kurį paėmus iš prieglaudos, visoje šalyje padaugėjo žmonių, priglaudžiančių beglobius gyvūnus.

AFP/Scanpix nuotr.

Tikra kačių karalyste vadinamas Turkijos miestas Stambulas. Čia sutemus išleidžiama 200 kačių, kad šios išgaudytų peles.

Reuters/Scanpix nuotr.

Japonijoje yra ypatinga šventykla, kurioje – daugybė kačių statulėlių. Čia minios žmonių ateina prašyti laimės. Manoma, kad ji gali aplankyti, jei paglostai katės statulėlę. Beje, jei prašymas išsipildo, žmonės į šventyklą atneša naują katės statulėlę. Jų čia jau apie 10 tūkst.

Reuters/Scanpix nuotr.

Viena iš turistų atrakcijų Taivane – kačių kaimas. Jis įsikūręs buvusiame šachtininkų kaime, kuris pradėjo merdėti šachtai užsidarius. Ne taip seniai vienas lankytojas nufotografavo visą ten gyvenančių kačių koloniją ir į kaimą staiga pradėjo plūsti turistai. Panašių kačių kaimų yra ir kitur.

Reuters/Scanpix nuotr.

Malaizijoje veikia prabangus penkių žvaigždučių kačių viešbutis. Čia netgi siūlomi VIP numeriai, o šeimininkams įrengiamos stebėjimo kameros.

AFP/Scanpix nuotr.

O karo kamuojamos Sirijos Alepo mieste veikia kačių klinika, kur gyvūnai maitinami, globojami ir apžiūrimi.

Reuters/Scanpix nuotr.

Daugiau įdomybių apie kates – įraše.

Reuters/Scanpix nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Įvairenybės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...