Gyvenimas

2021.10.19 22:10

Sveikata delne: kuriuos taškus spausti peršalus, skaudant galvai, norint padidinti libido?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2021.10.19 22:10

Kai kurias ligas galima diagnozuoti tiesiog iš delnų. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas perspėja: jei delno linijos vos matomos, galima įtarti mažakraujystę. Bet delnuose galima ne tik įžvelgti negalavimus – veikdami juose esančius biologiškai aktyvius taškus galite palengvinti blogą savijautą ar net atsikratyti skausmų.

Iš delnų – ne tik būrimas: paraudonavimas ar pirštų tinimas signalizuoja apie ligas

Raudonas delnas – problemos su kepenimis

Jei jūsų delnas paraudęs, ypač jei delno vidurys baltesnis, žinoma, tai gali būti laikina alerginė reakcija ar tiesiog odos sudirgimas, tačiau tai gali būti ir kepenų patologijos išraiška.

„Sveiki kapiliarai yra smulkučiai. Yra tokie hormonai estrogenai. Vienas iš dalykų, ką daro estrogenai, jeigu yra jų perteklius, – skatina kapiliarų padidėjimą.

Estrogenų perteklius verčia kapiliarus padidėti, bet prie ko čia kepenys? Kepenys panaikina estrogenų pertekliaus aktyvumą, neleidžia, kad būtų estrogenų perteklius. Kitaip sakant, [jei delnas paraudęs], tai reiškia, kad kepenys tinkamai nebefunkcionuoja“, – pasakoja A. Unikauskas.

Ištinę pirštai – sulėtėjusi skydliaukės veikla

Pasak profesoriaus, delnas ištinti gali dėl daug priežasčių, taip gali nutikti net tada, kai vartojama daug druskos, nes natris sulaiko vandenį kraujyje, kitaip sakant – kūne. Tačiau ištinę pirštai gali signalizuoti ir apie sulėtėjusią skydliaukės veiklą.

Mūsų delne yra visas mūsų organizmas. Kai spaudžiame biologiškai aktyvius taškus, impulsai patenka į visus organus.

A. Svietova

Pabalusios delnų linijos – anemijos požymis

„Balkšvas delnas rodo mažakraujystę, anemiją. Jei savo pirštus atlenkiu šiek tiek atgal, delno linijos pasidaro ryškesnės. Jeigu atlenkus linijos vos matomos, galima įtarti mažakraujystę. Hemoglobino kiekis sumažėjęs – linijos mažiau ryškios, jos susiniveliuoja“, – kalba daktaras.

Jis patarė, kaip atstatyti geležies trūkumą organizme. Anot A. Unikausko, tai padaryti padės geležies turintys produktai.

Geležies kiekį organizme didina:

– Raudona mėsa

– Špinatai

– Tamsiai žalios spalvos daržovės

– Riešutai

Turbūt esate girdėję apie refleksoterapiją. Tai susiję su biologiškai aktyvių taškų kūne masažavimu, akupunktūra – net su adatėlių įbedimu į tas vietas. Profesorius tikina – galite sau padėti įveikti skausmus veikdami savo pirštus ir delnus.

Ar išties išspręsti kai kuriuos sveikatos negalavimus gali būti taip paprasta, kaip pažiūrėti į savo delnus? Masažuotoja ir akupresūros specialistė Audronė Svietova sako, kad taip. Norite, kad nekamuotų žarnyno sutrikimai, nemiga ir kiti nemalonūs dalykai? Pasak A. Svietovos, yra būdas, kuris gali jums padėti.

„Taškinis masažas – tai akupresūra, taškų savo delne spaudimas. Mūsų delne yra visas mūsų organizmas. Kai spaudžiame biologiškai aktyvius taškus, impulsai patenka į visus organus“, – kalba pašnekovė.

Nykščiu trinkite delno centrą, tik pirmiausia susišildykite ranką. Dažnai būna, jeigu mūsų žarnynas arba skrandis veikia blogai, yra sutrikimų, toje vietoje, kurią triname, jaučiame skausmą.

A. Svietova

Pavyzdžiui, jeigu žmogus turi virškinimo problemų, reikėtų trinti delno centrą. Būtent delno centre išsidėstęs skrandis ir žarnynas.

„Savo nykščiu trinkite delno centrą, tik pirmiausia susišildykite ranką. Galima trinti sukamaisiais judesiais, galima palpuoti maždaug po pusę minutės du tris kartus. Dažnai būna, jeigu mūsų žarnynas arba skrandis veikia blogai, yra sutrikimų, toje vietoje, kurią triname, jaučiame skausmą“, – pasakoja laidos viešnia.

Jeigu turite virškinimo problemų, akupresūros specialistė pataria: būtų gerai, kad tokį masažą atliktumėte prieš valgį, ne pavalgę. Jeigu prieš valgį pamiršote atlikti masažą, jį daryti rekomenduojama praėjus bent pusvalandžiui. Taigi – geriau pirmiau suaktyvinti žarnyną ir tik tada valgyti.

Pagalba žmonėms, kuriuos vargina nemiga, – taškų, esančių abiejose mažojo pirštelio nago pusėse, spaudymas.

„Galima paspaudyti, galima trinti po maždaug 30 sekundžių kokius 3–4 kartus. Jeigu jaučiate nemalonų pojūtį, tai darykite ilgiau“, – aiškina A. Svietova.

Galvos taškai delne – viduriniojo piršto viduryje ir nykščio pagalvėlėje. Viduriniojo piršto vidurinės dalies pačiame centre būtų nosies taškas, šiek tiek aukščiau šio taško šonuose – akių taškai. Specialistė sako, kad dažnai galvą skauda dėl įtampos akyse, tad galima aktyvinti būtent šiuos taškelius, bet jeigu galvą skauda dėl nežinomos priežasties, aktyvinkite visą viduriniojo piršto viduryje esantį plotą arba nykščio pagalvėlę.

Paklausta, ar yra pasitaikę, kad dar masažuojant žmogui praeitų galvos skausmas, A. Svietova tikina, jog taip yra buvę.

Masažuoti taškus galima ne tik su savo pirštais, bet ir su specialiu įrankiu ar tiesiog degtuku. Tai ypač patogu norint aktyvinti mažą tašką, pavyzdžiui, nosies: susiraskite nykščio pagalvėlės centrą ir spauskite degtuku šį tašką, galite pasukioti. Spaudimas turi būti stiprus, tačiau neturi peržengti skausmo ribos. Labai skaudėti tikrai neturi, perspėja masažuotoja.

Kvėpavimo takų taškas – ties nykščio pačiu paskutiniu sąnariu, tad ėmę kosėti masažuokite būtent čia. Šis taškas susijęs būtent su kvėpavimo takais, kosuliu, o peršalus reikėtų spausti visai kitur.

„Peršalimo ligų bendri taškai – ant pirštų viršutinių falangų, išskyrus nykščio. Stimuliuoti galima ne tik pagalvėles, bet ir iš abiejų pusių“, – patarimu dalijasi žinovė.

Nugaros skausmą galite paveikti masažuodami visą išorinį nykščio paviršių iki riešo, tai – stuburo projekcija. Kaip minėta, nykščio pagalvėlė simbolizuoja galvą, tad ties pirmuoju nykščio sulenkimu yra kaklas, toliau – krūtininė dalis, juosmeninė dalis ir kryžkaulis.

„Trinkite ten, kur turite problemą. Nereikia trinti viso stuburo tam, kad kas nors praeitų“, – sako A. Svietova.

Delnų taškų spaudymo technika gali ir kitaip pagerinti jūsų gyvenimo kokybę, pavyzdžiui, padidinti libido. Pačioje delno apačioje ties viduriu esti taškas, kurį masažuodami, tikėtina, padidinsite seksualinį potraukį. Tačiau šį tašką pravartu masažuoti ne tik dėl šios priežastis – jis susijęs ir su bendra lytinių organų sveikata.

„Būtų labai gerai, kad šitą dalį aktyvintumėte ne tada, kada grįžote pavargę. Taip nieko nebus. Iš tiesų šituos taškus aktyvinti galima nebūtinai dėl libido, o dėl pačių lytinių organų sveikatos. Jie taip pat aktyvinami palpacija, trynimu“, – pasakoja akupresūros specialistė.

Plačiau – spalio 16 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Iš delnų – ne tik būrimas: paraudonavimas ar pirštų tinimas signalizuoja apie ligas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt