Gyvenimas

2021.06.23 10:33

Sukūrė atostogų planą kiekvienam Lietuvos regionui – maršrutai nuo 1 iki 10 dienų

LRT.lt2021.06.23 10:33

Pandemija ir šią vasarą sumažino kelionių užsienyje pasirinkimą, todėl atostogas Lietuvoje rinksis daugelis žmonių. Visgi, kai pajūryje jau dabar sunku rasti laisvų vietų, vasarotojai gali būti priversti ieškoti alternatyvų kokybiškam ir turiningam poilsiui. Tokią galimybę siūlo kelionių po Lietuvą projektas Lietuvon.lt kartu su „Telia“ sukūrę 9 nemokamus maršrutus visuose šalies regionuose, rašoma kūrėjų pranešime žiniasklaidai.

Nuo vienos dienos maršruto po Lietuvos apendiksą Dieveniškėse, savaitgalio išvykos pilių kelių iki 10 dienų kelionės po Žemaitiją, Pietų Lietuvą ar Aukštaitiją – 6 savaitgaliniai ir 3 daugiau kaip savaitės trukmės maršrutai su lankomaų objektų sąrašu bei rekomenduojamomis nakvynės vietomis jau laukia keliautojų.

Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos pažintinis maršrutas prasideda Raseiniuose, vingiuoja pro Kelmę, Varnius, Telšius, Plungę ir Kretingą, kol pasiekia pajūrį. Tačiau ten Lietuvon.lt nesiūlo likti ilgėliau - pailsėjus dieną, kelionė tęsiama pamariu iki Rusnės. Dar šiek tiek panaršius Mažąją Lietuvą, 10 dienų aktyvios atostogos baigiasi Rambyno regioniniame parke, iš viso įveikus apie 750 km.

Ilgiausias – Aukštaitijos maršrutas – per 10 kelionės dienų raitosi net 1000 kilometrų. Prasidėjęs nuo Vilniaus, jis vingiuoja pro Dubingius, Molėtus, Labanorą, Švenčionis, kol pasiekia Aukštaitijos nacionalinį parką. Po ramesnio poilsio dienos ežerų krašte maršrutas tęsiasi į Ignaliną, Visaginą, Zarasus, apsuka aplink Sartų ežerą, užsuka į Rokiškį ir vėl dienai sustoja Biržuose. Iš Biržų tarp Aukštaitijos dvarų kelionė tęsiasi iki Anykščių, pasiekia Ukmergę ir vėl grįžta į Vilnių.

Trečiasis maršrutas apjungia Dzūkijos gamtą ir įdomiausius Suvalkijos architektūrinius objektus. Prasidėjęs nuo Valkininkų ir Varėnos, maršrutas tęsiasi per Merkinę ir Druskininkus, pasiekia Metelių regioninį parką. Toliau keliaujama į Suvalkiją – Kalvariją, Marijampolę, Vilkaviškį, Kudirkos Naumiestį ir įkišant nosį į Zanavykų kraštą. Paskutinė atostogų dalis – nedidelis ratas aplink Kauno marias, poilsis Birštone ir maršruto pabaiga Aukštadvaryje. 10 dienų, 700 km ir puikiai pažinta visa pietinė Lietuva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.