Gyvenimas

2021.04.01 15:25

Užupio gimtadienio proga – dovana iš pačios gamtos: Bernardinų kapines papuošė pavasariniai žiedai

LRT.lt2021.04.01 15:25

Balandžio 1 d. gimtadienį švenčiantis Vilniaus Užupis sulaukė dovanos iš gamtos – čia esančias Bernardinų kapines nuklojo smulkių mėlynžiedžių gėlių jūra. Jau pražydo pavasario šauklėmis neretai vadinamos mėlynosios scylės, kartu su jomis grožiu džiugina ir snieguolės.

Užupio Bernardinų kapinėse pražydo pirmosios mėlynosios scylės. Kaip ir kasmet, mėlyni žiedai papuošė kapinių šlaitus, apsupo senus paminklus ir kryžius.

Gėlių žydėjimo pradžia sutapo su Užupio gimtadieniu – balandžio 1-ąją prieš 23 metus menininkų iniciatyva Vilniaus Užupis, kuriame ir yra Bernardinų kapinės, buvo paskelbtas „Nepriklausoma respublika“. Kol kas gėlės išskleidė tik pirmuosius žiedus – panašu, jog jų žiedai džiugins dar ne vieną dieną.

Sibirinė scylė yra viena ankstyviausių svogūninių gėlių. Šis augalas yra labai nereiklus, o Lietuvoje jis žinomas net nuo 18 amžiaus. Pavasarį sibirinės scylės pražysta ir laukinėse pievose, ir atvirose miestų erdvėse, kapinėse.

Įdomu tai, jog sibirinės scylės užsisėja pačios. Vienoje vietoje jos gali augti net 5–10 metų. Jų žydėjimo trukmė priklauso nuo saulės. Sibirinės scylės gali žydėti ir dvi savaites, tačiau jei oras staiga įkaista, jos džiugina maždaug savaitę.

Mėlynų žiedų jūra Bernardinų kapinėse – LRT.lt nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt