Gyvenimas

2020.11.24 14:01

Ilgai laukta žinia knygos „12 gyvenimo taisyklių“ gerbėjams – kitąmet pasirodys jos tęsinys

LRT.lt2020.11.24 14:01

Itin lauktas Jordano B. Petersono knygos „12 gyvenimo taisyklių“ tęsinys „Kitapus tvarkos. Dar 12 gyvenimo taisyklių“ pasirodys kitų metų pavasarį. Remdamasis žmonijos sukaupta išmintimi ir itin asmeniškomis pamokomis iš savo gyvenimo bei klinikinės praktikos, J. B. Petersonas pateikia 12 naujų taisyklių, vedančių skaitytojus drąsesnio, nuoširdesnio ir prasmingesnio gyvenimo link.

Knygoje „12 gyvenimo taisyklių“, kurios visame pasaulyje parduota daugiau nei 5 milijonai egzempliorių, garsus mąstytojas ir psichologas J. B. Petersonas pateikė priešnuodį nūdienos chaosui – pasitelkė amžinąsias tiesas spręsdamas šiuolaikinio gyvenimo rūpesčius. Jo įžvalgos padėjo milijonams skaitytojų ir sparčiai pasklido po visą pasaulį, rašoma leidyklos „Tyto alba“ pranešime žiniasklaidai.

Ilgai lauktame tęsinyje „Kitapus tvarkos. Dar 12 gyvenimo taisyklių“ J. B. Petersonas žengia dar vieną žingsnį, parodydamas, kad dalį gyvenimo prasmės galime pamatyti žvelgdami kitapus to, kas mums pažįstama, ir prisitaikydami prie nuolat kintančio pasaulio. Chaoso perteklius baugina mus nežinomybe, o tvarkos perteklius atima iš mūsų žingeidumą ir kūrybiškumą. Štai kodėl „Kitapus tvarkos“ ragina mus ieškoti pusiausvyros tarp pamatinių gyvenimo principų – tvarkos ir chaoso – bei parodo, kaip gilindamiesi į visa, kas juos skiria, galime atrasti esmines tiesas.

Šiuo kančios ir nestabilumo kupinu laikotarpiu J. B. Petersonas primena, kad turime iš kur semtis stiprybės: autorius dalijasi psichologinėmis bei filosofinėmis įžvalgomis, garsiausiais žmonijos mitais ir pasakojimais. Remdamasis žmonijos sukaupta išmintimi ir itin asmeniškomis pamokomis iš savo gyvenimo bei klinikinės praktikos, J. B. Petersonas pateikia 12 naujų taisyklių, vedančių skaitytojus drąsesnio, nuoširdesnio ir prasmingesnio gyvenimo link.

Įvade J. B. Petersonas rašo: „Labai tikiuosi, kad žmonėms ši knyga bus tokia pati naudinga, koks, regis, buvo naudingas pirmas dvylikos taisyklių rinkinys. Džiaugiuosi, kad daugelis prisipažįsta, jog semiasi jėgų iš tų minčių ir istorijų, kuriomis su jais turėjau garbės pasidalinti.“

2021 m. kovo 2 d. naują Jordano B. Petersono knygą leidykla „Allen Lane“, priklausanti „Penguin Random House UK“ kompanijai, išleis Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietų Afrikoje tiek popieriniu, tiek elektroniniu pavidalu. Tą pačią dieną „Penguin Random House Audio“ paleis ir paties Jordano Petersono įgarsintą audioknygą. Tuo pat metu, kai pasirodys naujoji knyga, J. B. Petersonas įkels vaizdo įrašą, kuriame skaitys ilgesnę ištrauką iš įvado, atsakančią į klausimą, kodėl turime žvelgti kitapus tvarkos. Į lietuvių kalbą naują J. B. Petersono knygą verčia Rasa Dirgėlė, leidžia „Tyto alba“.

Ilgus metus dirbęs klinikiniu psichologu ir profesoriumi Harvardo bei Toronto universitetuose, J. B. Petersonas tapo vienu įtakingiausių viešųjų intelektualų. Jo youtube vaizdo įrašai ir tinklalaidės sutelkė milijoninę auditoriją, o per savo pirmosios knygos pristatymo turą autorius susitiko su daugiau kaip 250 000 žmonių didžiuosiuose pasaulio miestuose. Kartu su studentais ir kolegomis J. B. Petersonas yra publikavęs daugiau kaip 100 mokslinių straipsnių, o 1999 metais išleido knygą „Prasmės žemėlapiai“ (angl. Maps of Meaning), kuri iš pagrindų sudrebino religijos psichologiją.