Gyvenimas

2020.06.13 18:45

Turistams atsiverianti Graikija vilioja saugumu ir lankytinų vietų įvairove

Ioannis Ath. Sarakiotis, buvęs Graikijos ir Lietuvos draugystės grupės pirmininkas2020.06.13 18:45

Daugeliui pasaulio šalių bandant „atsiverti“ po pirmosios koronaviruso pandemijos bangos, Graikija gali pasigirti ne tik tuo, kad yra viena iš tradicinių turizmo krypčių, bet ir tuo, kad pakankamai sėkmingai suvaldė kilusią krizę. Šalis viena pirmųjų pranešė po koronaviruso pandemijos atverianti sienas turistams iš užsienio valstybių.

Sėkmingai šalies mokslininkų ir sveikatos priežiūros darbuotojų pastangomis sustabdytas viruso plitimas leido Graikijai tapti viena saugiausių šios vasaros atostogų krypčių.

Atostogų, kurios šiais metais bus kiek kitokios, nei įprasta. Artėjantis turizmo sezonas gali pasitarnauti įvairių turizmo formų, kurias gali pasiūlyti Centrinė Graikija ir jos širdyje esantis Ftiotidės regionas, skatinimui.

Netoli Atėnų esanti Ftiotidė gali tapti ne tik puikia alternatyva, bet netgi pirmuoju pasirinkimu tiems, kas nori pasimėgauti Graikija, bet dėl ribotų skrydžių ir kitų susisiekimo priemonių neturi galimybės apsilankyti atokesniuose šalies kampeliuose.

Lietuva taip pat pakankamai sėkmingai kovojo su koronavirusu, todėl dėl panašios epidemiologinės situacijos abejose šalyse keliauti tarp Lietuvos ir Graikijos yra pakankamai saugu. Be to, lietuviai visuomet labai laukiami Graikijoje, nes mūsų šalis sieja tvirta, istoriškai susiklosčiusi draugystė.

Taigi sėkmingai mūsų šalyse suvaldyta koronaviruso krizė leidžia mums su viltimi žvelgti į ateitį.

Ftiotidė – tai tarsi sumažintas visos Graikijos atvaizdas. Joje gausu masinio turizmo beveik nepaliestų vietų, užburia gamtos grožis, istorinės, religinės ir archeologinės vietos, galima susipažinti su vietos žmonių papročiais ir tradicijomis.

Patogi ir regiono geografinė padėtis – iš šalies viduryje plytinčios Ftiotidės galima nesunkiai pasiekti kalnus ar pajūrio kurortus tiek žemyninėje Graikijoje, tiek ir netoliese esančiame Šiaurės Sporadų salyne.

Įvairių tipų apgyvendinimą ir kitas atostogautojams reikalingas paslaugas galinti pasiūlyti Ftiotidė patenkins net ir išrankiausių keliautojų lūkesčius. Lankytinų vietų įvairovė šiame regione leis keliautojams pasijusti taip, tarsi jie būtų apkeliavę visą Graikiją.

Nesvarbu, ar jus traukia pajūris ir atostogos paplūdimyje, ar mieliau renkatės pabėgimą nuo civilizacijos į kalnus, Ftiotidė neabejotinai turi ką pasiūlyti visiems.

– Etos ir Parnasos gamtos parkai puikiai tinka mėgstantiems žygius gamtoje ir vertinantiems vaizdingą, žmogaus nepaliestą kraštovaizdį, tačiau juose galima rasti ir įvairių edukacinių užsiėmimų tiek vaikams, tiek suaugusiems.

– Kamena Vourlos, Koniavičio, Termopilų, Ypačio, Kalidromoso, Platistomoso, Palaiovrachos, Dranistaso-Kaitsaso vietovėse esančios karštosios versmės yra bene populiariausios šiame regione – kasmet jas aplanko tūkstančiai žmonių.

– Lamijos ir Atalančio archeologiniuose muziejuose, taip pat Ypačio Bizantijos muziejuje, galima rasti eksponatų iš visos Centrinės Graikijos – svarbiausių regiono kultūrinio paveldo relikvijų.

– Dar viena kvapą gniaužianti centrinės Graikijos sostinės lankytina vieta – virš Sperchioso upės slėnio dunksanti Lamijos pilis – nuo jos atsiveria vaizdas į Maliako įlanką.

– Etos kalno papėdėje įsikūręs Agatono vienuolynas – įspūdinga tiek istoriniu, tiek ir religiniu požiūriu reikšminga vieta, tuo pačiu leidžianti lankytojams pasigrožėti aplink vienuolyną gyvenančiomis įvairiomis saugomomis vietos faunos ir floros rūšimis.

–Gorgopotamoso kaimas ir garsusis tiltas – įspūdingas paminklas tautos vienybei, esantis vos už kelių kilometrų nuo sostinės Lamijos, apsuptas vešlios augmenijos ir kvapą gniaužiančio kraštovaizdžio.

– Šiaurės ir Pietų Graikiją jungiančius Termopilus, tapusius kovos už laisvę bet kokiomis aplinkybėmis simboliu, verta aplankyti jau vien dėl Leonido statulos ir muziejaus.

– Šalia Lamijos įsikūrę du įspūdingi kalnų kurortai – Pavliani ir Velitsa – taip pat ir Amfikleja-Elateja, tinka ne vien žiemos, bet ir vasaros atostogoms.

– Egėjo jūros salų atmosfera alsuojantis žvejų kaimelis Achladi, įsikūręs rytinėje Ftiotidės dalyje, idealiai tinka ištroškusiems naujų gastronominių pojūčių.

– Ftiotidės vakaruose esantis Mavrilos kalnų kaimelis traukia turistus visus metus – jis garsėja kasmet vykstančiu vietos gyventojų organizuojamu Kaštonų festivaliu.

– Galiausiai šis sąrašas jokiu būdu nebūtų išsamus, jei nepaminėtume tokių vietovių kaip Agios Konstantinos, Kamena Vourla, Skala Atalanti, Theologos, Raches ir Glyfa – visi jie mėlynas vėliavas turintys ir aukščiausios kokybės paslaugas siūlantys pajūrio kurortai, kasmet pritraukiantys tūkstančius atostogautojų iš visos Graikijos.

– Tokie miestai kaip Lamia, Amfikleia, Elateia, Atalanti, Agios Konstantinos, Stylida, Domokos, Tymfristos, Makrakomi, Sperchiada ir visos kitos Ftiotidės vietovės nekantriai laukia įvairaus skonio ir įvairių pomėgių turistų.

Pasimatysime Ftiotidėje!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt