Gyvenimas

2020.05.21 22:29

Lietuvos musulmonai pavaišino per 500 Nacionalinio vėžio instituto darbuotojų, dėkodami jiems už sunkų darbą

Gabrielė Kloniūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.21 22:29

Nuo ryto sostinėje prie Nacionalinio vėžio instituto kvepėjo uzbekišku plovu. Jį darbuotojams gamino musulmonų religinės bendruomenės Lietuvoje. Vis dar tęsiasi švenčiausias musulmonų mėnuo – Ramadanas, per kurį žmonės ne tik pasninkauja, bet ir daro gerus darbus. Lietuvos musulmonai pavaišino per 500 instituto darbuotojų, taip dėkodami jiems už sunkų darbą.

Uzbekas virtuvės šefas su Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių nariais nuo aštuntos ryto gamina plovą Nacionalinio vėžio instituto darbuotojams. Prieš 12 val. sukviečia darbuotojus ragauti tikro uzbekiško plovo. Porcijų išdalijo per 500.

Patys šefai plovo neragauja. Viso pasaulio musulmonams vis dar švenčiausias Islamo tikėjimo mėnuo –Ramadanas. Tai susilaikymo ir badavimo laikas, skirtas geriems darbas.

„Pasninkas yra ne tik skrandžio valymas, bet ir sielos. Ir ne tik savo sielos, bet ir kitų žmonių. Ir reikia ne tik prižiūrėti save, kad nevalgytum, negertum vandens, nedarytum kitokių blogų dalykų, bet ir pasistengtum kuo daugiau padaryti. Kuo daugiau gerų darbų“, – mano Musulmonų religinių bendruomenių tarybos pirmininkas Aleksandras Beganskas.

A. Begansko teigimu, šia akcija bendruomenė norėjo padėkoti ir pagerbti sunkiai dirbančius medikus.

„Ne kiekvienas gydytojas arba ne kiekvienas žmogus ištvers ir fiziškai, ir morališkai, ir dvasiškai (darbą čia – LRT.lt). Reikia labai daug jėgų kaip ir fizinių, taip ir dvasinių“, – dėsto jis.

„Šios karantino dienos – gera proga nors ir laikytis atstumo, bet pabūti drauge širdimis ir jausmais“, – sako Turkijos ambasadorius Lietuvoje Gokhanas Turanas.

Maisto gamintojai sako – sutapimas, bet šiandien minima ir Tautinių bendrijų diena. Taip pabrėžiamas valstybės siekis išsaugoti visų joje gyvenančių tautų savitumą, laisvę ir bendradarbiavimą. Neturint galimybės susitikti gyvai, žmonės buvo kviečiami pasveikinti tautinių mažumų atstovus socialiniuose tinkluose.