Naujienų srautas

Gyvenimas2020.04.03 06:55

Nuoboduliui išblaškyti ir sausai odai padėti: kaip pasigaminti kosmetikos namuose

moko aromaterapeutė

Jei nesugalvojate, ką nuveikti namuose, o rankų oda išsausėjo nuo dažno plovimo, chemikė, aromaterapeutė, botaninės parfumerijos ir kosmetikos gamybos lektorė Aistra Kazlauskienė pasakoja, kaip pasigaminti muilą su antibakteriniu poveikiu pasižyminčiais aliejais, rankų kremo, kietojo balzamo ir puraus kūno sviesto.

„Norint pašalinti nešvarumus ir mikroorganizmus turime dažnai plauti rankas muilu, o plovimo priemonių galime pasigaminti ir namuose.

Nesudėtingai iš muilo bazės pagaminsite savo svajonių muilą, jį galite papildyti ir antivirusinių ar antibakterinių savybių turinčiais eteriniais aliejais. Tokio muilo gamyba nesudėtinga ir leidžia pagaminti norimos formos, spalvų bei kvapų muilą“, – portalui LRT.lt pasakoja A. Kazlauskienė.

Pasigaminkite muilą namuose:

– 100 g muilo bazės ištirpinkite vandens vonelėje arba mikrobangų krosnelėje;

– įpilkite arbatinį šaukštelį nerafinuoto aliejaus;

– 10 – 30 lašų eterinių aliejų;

– viską gerai išmaišykite ir supilkite į turimą silikoninę formą.

– Norint suteikti spalvą – įlašinkite maistinių dažų, muilo dažų arba prieskonių – ciberžolės, cinamono, kakavos miltelių.

Galite pasitelkti kūrybiškumą ir pagaminti skirtingų sluoksnių muilo, naudoti įvairias formas, o gamindami su vaikais muile paslėpti mažus žaislus ar figūrėles. Tokį muilą galima naudoti ir ką tik pagamintą, sako aromaterapeutė.

„Specialistų teigimu ant kietojo muilo gali susikaupti bakterijų, todėl prieš plaunant rankas reikėtų nuplauti ir viršutinį muilo sluoksnį arba naudoti skystą muilą.

Muilas dar gali būti gaminamas ir naudojant šarmus bei augalinius aliejus, tačiau gaminant tokiu būdu privalomos apsaugos priemonės – respiratorius, apsauginiai akiniai, pirštinės, procesą reikia išmanyti, o pagamintą muilą palikti brandintis bent mėnesį.Senovėje muilą gamindavo ir iš medžio pelenų bei riebalų, bet šis būdas užima dar daugiau laiko ir šiais laikais yra užmirštas muilo gamintojų“, – pasakoja botaninės parfumerijos ir kosmetikos gamybos lektorė.

Dažnas rankų plovimas gali išsausinti rankų odą, todėl gali prireikti ir rankų kremo. Net ir namų sąlygomis nesudėtingai pagaminsite ir rankų kremą ar riebesnės konsistencijos apsauginį balzamą su bičių vašku. A. Kazlauskienė siūlo pradėti nuo nesudėtingų receptų, aliejus ir eterinius aliejus bei kitus priedus keisti pagal poreikį.

Švelnus rankų kremas su emulsikliu

Kietasis rankų balzamas – natūrali pagalba išsausėjusiai rankų odai

Apsaugoti rankas padės kietasis rankų balzamas – pasigaminkite jį patys

Purus kūno sviestas nualintai odai

Natūraliais produktais gražinkitės namuose – natūralios kosmetikos kūrėja pademonstravo, kaip pasigaminti purų kūno sviestą

A. Kazlauskienė portalui LRT.lt tai pat pasakoja, kad eteriniai aliejai gali pagelbėti esant įvairiems negalavimams ir kiekvienas eterinis aliejus gali būti pasitelkiamas ne vienai problemai spręsti.

Nuotaiką puikiai veikia ir imuninę sistemą dėl juose aptinkamo gana didelio kiekio komponento monoterpeno d–limoneno padeda palaikyti citrusinių vaisių eteriniai aliejai, esant kvėpavimo takų negalavimams pasitelkiami eukaliptų, rozmarinų, varpinių levandų eteriniai aliejai, kuriuose aptiksime komponentą oksidą 1,8 – cineolą, o atpalaiduojančiomis savybėmis pasižyminčiame levandų eteriniame aliejuje gausu monoterpenolio linalolio ir esterio linalilo acetato, kurių viena iš funkcijų yra sedatyvinė.

Apie eterinių aliejų naudą A. Kazlauskienė pasakojo ir laidoje „Klauskite daktaro“.

Klauskite daktaro. Viena neįtikėtina priežastis riboti daržoves. Eterinių aliejų nauda sveikatai.

„Reikia pabrėžti, kad eterinių aliejų poveikis nėra apsprendžiamas pagal jų malonų kvapą, vertinami eterinius aliejus sudarantys komponentai, remiamasi funkcinių grupių teorija, vertinami atliekami tyrimai. Pavyzdžiui, vieno tyrimo metu nustatyta, kad aromaterapija gali sumažinti operacijos laukiančių pacientų nerimą.

Tyrimo metu buvo naudotas bergamočių eterinis aliejus ir tie, kuriems būnant tyrimo patalpoje buvo garinamas bergamočių eterinis aliejus ultragarsiniame difuzoriuje, parodė geresnius rezutatus, lyginant su kontroline grupe, kuri mėgavosi vandens garais be jokių papildomų eterinių aliejų. Visiems tyrimo dalyviams buvo atliekami vienodi tyrimai, vertinamas širdies ritmo ir kraujospūdžio pokytis prieš ir po eksperimento", – dalijasi aromaterapijos specialistė.

Ji pasakoja ir apie kitą tyrimą, parodžiusį, kad inhaliacijos, naudojant eterinius aliejus, gali būti laikomos efektyviu būdu sumažinti psichologinį stresa ir kortizolio kiekį serume, taip pat hipertenzija sergančių pacientų kraujospūdį.

„Tyrimo metu inhaliacijoms naudotas levandų, Ylang Ylang (kvapiųjų kanangų) ir bergamočių eterinių aliejų mišinys. Dar kitame tyrime Levandų, bergamočių ir frankincenso eterinių aliejų mišinys (1.5 proc., migdolų aliejuje) buvo naudotas ir kito tyrimo metu, kur nustatyta, kad aromaterapinis rankų masažas turi teigiamą poveikį ligonių, sergančių vėžiu, skausmo ir depresijos mažinimui.

Buvo nustatyta, kad masažas su šiais eteriniais aliejais turi geresnį poveikį nei masažas nenaudojant eterinių aliejų Ir tai tik keli pavyzdžiai, kuriuos galime pasitelkti", – pasakoja chemikė, aromaterapeutė, botaninės parfumerijos ir kosmetikos gamybos lektorė.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi