Naujienų srautas

Gyvenimas2019.10.05 15:05

Egzotiška, bet turistams svetinga Kuba: nieko nuostabaus, jei ryte gerdami kavą kubiečiai jau šoka

Lotynų Amerikoje šokių ir linksmybių net daugiau, nei matome filmuose, taip teigia dvi savaites po Kubą keliavusi lietuvė Kristina Stalnionytė. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ji pasidalijo įspūdžiais iš svetingosios šalies, kuri kartais įvardijama kaip nesaugi, tačiau keliautoja nesusidūrė su jokiais nemalonumais. Priešingai – dėl vietinių dėmesingumo visą kelionę lydėjo pakili nuotaika.

Dvi savaitės po Kubą keliavusi K. Stalnionytė sako, kad būnant ten sunku nesišypsoti, kai tau šypsosi visi aplinkui net tiesiog einant gatve. „Visada esi pakilios būsenos. Žmonės be galo nuoširdūs, dėmesingi, tikri“, – tikina ji.

Jai visada patiko kubietiška muzika ir Pietų Amerikos šalys, tad nenuostabu, kad čia ji lankėsi jau ne kartą. Daug kam Kuba ir asocijuojasi su kubietiška muzika ir šokiais, keliautoja taip pat pažymi, kad ten tikrai šių dalykų netrūksta – jų gal net daugiau, nei matome filmuose.

Jeigu Havanoje ryte eini gerti kavos į kavinę, visiškai nenuostabu, kad kokia pora toje kavinėje jau šoka, groja gyva muzika.

„Jeigu Havanoje ryte eini gerti kavos į kavinę, visiškai nenuostabu, kad kokia pora toje kavinėje jau šoka, groja gyva muzika“, – sako moteris.

Šiemet – Havanos jubiliejus. Jai sukanka net 500 metų, tad, kaip teigia keliautoja, stengiamasi surengti kuo daugiau kultūrinių renginių, renovuojami kultūriniai objektai, muziejai, kad turistams būtų patrauklu čia atkeliauti, nes turizmas jiems labai svarbus.

Susidomėjimas Kuba auga ir tarp lietuvių. K. Stalnionytė tikina, kad Kuboje apskritai labai daug turistų, o dabar – pats tinkamiausias laikas ten keliauti, nes Kuba – vis dar egzotiška, tačiau ir pritaikyta turistams. Be to, turistai Kuboje itin laukiami ir svetingai sutinkami.

Pirmą savaitę keliautoja praleido Havanoje, o antrą – likusioje Kubos dalyje. Vaizdas, pasak moters, skiriasi ir pačioje Havanoje. Patraukliausias turistams – Havanos senamiestis, nors Havana turi ir centrą, ją supa priemiesčiai – Havana turi 15 savivaldybių.

„Man teko keliauti po Havaną ir pėsčiomis. Buvau nuėjusi 20 km ir paplūdimiais, ir palei krantą, ir gatvelėmis“, – kalba pašnekovė.

Kaip pasakoja K. Stalnionytė, turtingiausia Havanos dalis – centras ir senamiestis, ten daug kolonijinių pastatų, lankytinų turistinių vietų ir restoranų, tačiau toliau Havana – egzotiškesnė, natūralesnė, gali pamatyti žmones, tiesiog žiūrinčius pro langus ar savo kiemuose ką nors veikiančius.

Moteriai taip pat labai patiko 60 metų senumo retro automobiliai, kurių ten – labai daug. Sklando ir daug stereotipų dėl saugumo Kuboje, tačiau keliautoja sako, kad jai nekilo jokių saugumo problemų.

„Esu keliavusi kitose Pietų Amerikos šalyse, kuriose turi eiti ir stebėti, kas aplink tave vyksta: Ekvadore, Peru, Venesueloje. O Kuboje niekas netrukdo“, – tikina K. Stalnionytė.

Kai kurių vaisių net nebuvau mačiusi. Vaisiai be galo skanūs ir įvairūs. O nacionalinis Kubos patiekalas – ryžiai su mėsa, kuri atrodo kaip siūlai.

Keliautoja prieš vykstant į Kubą pataria būtinai pasirūpinti turistine kortele. Jas ne visada parduoda lėktuve ar oro uoste, tad geriau pasirūpinti iš anksto. Taip pat, pasak pašnekovės, problema – internetas. „Sunku suprasti, kaip jis veikia“, – pažymi ji.

Vienas labiausiai moterį nustebinusių dalykų – vietinių išsilavinimas ir aukštas kultūros lygis. Pasak jos, matyti, kad ten daug dėmesio skiriama švietimui.

Paklausta, ką skaniausio paragavo būdama Kuboje, moteris nedvejodama pamini vaisius: „Kai kurių vaisių net nebuvau mačiusi. Vaisiai be galo skanūs ir įvairūs. O nacionalinis Kubos patiekalas – ryžiai su mėsa, kuri atrodo kaip siūlai. Šis patiekalas labai keistai vadinasi – „seni rūbai“.“

Plačiau – laidos įraše (nuo 33.51 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Net ketvirtadalis Europos darbuotojų penktadieniais pasiekia nuobodulio piką. Kodėl?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi