Per plauką: dešimtyje rungtynes baigusi Vokietijos futbolo rinktinė išsigelbėjo paskutinę minutę

Titulą ginanti Vokietijos rinktinė, likusi dešimtyje, paskutinę rungtynių minutę įmušė įvartį ir rezultatu 2:1 (0:1) nugalėjo Švedijos rinktinę. Vokietijos rinktinės gelbėtoju tapo Toni Kroosas, kuris 5-ą pridėto laiko minutę įmušė įvartį ir išsaugojo čempionų viltis žygiuoti toliau.

Rungtynės tarp Vokietijos ir Švedijos pažymėtos gražia kova ir net ginčytinu lenko teisėjo sprendimu neskirti 11 metrų baudinio pirmajame kėlinyje į Vokietijos vartus.

Po rungtynių Švedijos rinktinės treneris Janne`as Andersonas teigė, jog pirmajame kėlinyje Švedijos rinktinė tikrai turėjo gauti šansą mušti 11 m. baudinį ir liūdėjo, jog šiose rungtynėse tašką paleido paskutinę minutę.

Kol kas F grupės lydere po šeštadienį laimėtų rungtynių su 6 taškais yra Meksikos rinktinė, 3 taškus turi Švedija ir Vokietija, o Pietų Korėja grupės dugne su 0 tašų.

Švedijos rinktinė prieš rungtynes žadėjo rimtą išbandymą vokiečiams ir neketino lengvai atiduoti taškų. Pergalė prieš Pietų Korėjos rinktinę Švedijai leido jaustis saugiau su 3 taškais savo kišenėje.

Priešinga padėtis buvo Joachimo Lowo kariaunos pusėje. Dar vienas pralaimėjimas galėjo palaidoti visus šansus eiti toliau čempionate, o tai būtų visiškas nusivylimas ir prasčiausias rezultatas Vokietijos rinktinei.

Rinktinės susitikimą pradės tokiomis sudėtimis:

Po pralaimėjimo Meksikai Joachimas Lowas startinėje sudėtyje atliko net keturis keitimus – traumą patyrusį Matsą Hummelsą pakeitė Antonio Rudigeris, Marviną Plattenhardtą pakeitė Jonas Hectoras, Sami Khedira liko ant suolo, o jį pakeitė Sebastianas Rudy ir didžiausias pokytis – Mesutas Ozilas pirmą kartą nuo 2013 metų liko ant atsarginių žaidėjų suolo, o jo vietą perėmė jaunesnis Marco Reusas.

Švedijos rinktinėje vienintelis pokytis –  „Manchester United“ klubui atstovaujantis Victoras Lindelofas išsigydė traumą ir nuo rungtynių pradžios pasirodė ant vejos, dėl to Pontusas Janssonas susitikimą pradėjo sėdėdamas ant suolo.

Sočyje susitikimo pradžią paskelbė teisėjas iš Lenkijos – Szymonas Marciniakas.

Nuo pirmųjų minučių Vokietijos rinktinė ėmė spausti švedus. Pirmoji tikrai pavojinga ataka prie Švedijos vartų buvo sukurta jau 3-ą žaidimo minutę Joshua Kimmichas perdavė kamuolį Julianui Draxleriui, tačiau smūgis iš arti buvo užblokuotas Švedijos rinktinės žaidėjų. Po dviejų minučių savo laimę pabandė ir startinėje sudėtyje susitikimą pradėjęs Marco Reusas, jis spyrė kamuolį vartų link, tačiau jis tikslo nepasiekė.

Vokiečiai spaudė švedus ir neleido jiems atsikvėpti. Pirmąsias dešimt minučių Vokietijos rinktinė atakavo švedų vartus ir net 87 proc. su kamuoliu buvo Vokietijos rinktinė, o tik 13 proc. – Švedijos. Skandinavai per šias minutes nesukūrė nieko įspūdingo ir net sunkiai perėjo į pulimą.

12-ą minutę pirmoji pavojinga Švedijos ataka, kuri prasidėjo nuo vokiečio Antonio Rudigerio klaidos. Švedas Marcusas Bergas perėmė kamuolį ir vienas atsidūrė prieš vokiečių vartininką Manuelį Neuerį, kuris sugebėjo laiku išėjęs iš vartų atremti smūgį. Švedai prašė 11 metrų baudinio dėl to, kad vokiečių žaidėjas Jeromas Boatengas stumė M. Bergą į nugarą, tačiau teisėjas jo neskyrė. Po šio epizodo kilo klausimų audra, ar jo nereikėjo peržiūrėti, tada tikriausiai būtų skirtas 11 metrų baudinys.

Pirmąsias 15 minučių be įvarčių į savo vartus atsilaikę švedai patys pradėjo kurti progas priešingoje aikštės pusėje. Po pirmųjų 20 minučių žaidimo tempas sumažėjo ir vokiečių rinktinė daugiau perdavimų atliko aikštes centre.

24-a minutė pažymėta vokiečio Sebastiano Rudy krauju. Žaidėjas krito ir priešininkas netyčia koja pataikė į nosį. Žaidėjui prireikė medicininės pagalbos – komandos gydytojai bandė sustabdyti kraujavimą. Vokietija buvo priversta žaisti dešimtyje. Žaidėjas buvo pakeistas tik po keliolikos minučių. Aikštėje pasirodė Illkay Gundoganas.

Įvartis! Po Toni Krooso klaidos 32-ą minutę Ola Toivonenas perkėlė kamuolį per M. Neuerį ir jis atsidurė Vokietijos vartuose.

Thomas Mulleris turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau Švedijos vartininkas sugėrė vokiečio smūgį ir apgynė savo vartus. Desperacija Vokietijos gretose tik didėjo. Nepatekimas į kitą etapą reikštų blogiausią šios rinktinės pasirodymą pasaulio čempionate nuo 1938 metų.

Švedijos rinktinė kėlinio pabaigoje galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau ji atrodo pati netikėjo, kokias nuostabias progas mušti įvarčius gavo ir atsidūrę prieš vartininką sudvejodavo, tuo pasinaudodavo vėluojanti Vokietijos gynyba, kuri paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis skylėta.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos 2 minutes per kurias Švedijos rinktinė sukūrė pavojingą ataką.  M. Bergas kamuolį galva nukreipė į vartus, tačiau vartininkas M. Neueris kamuolį atrėmė. Kėlinys pasibaigė Švedijai pirmaujant 0:1.

Pirmajame kėlinyje Vokietijos rinktinė žymiai daugiau laiko praleido su kamuoliu – 73 proc., taip pat daugiau karų mušė vartų link (Vokietija – 5, Švedija – 4), tačiau į vartų plotą daugiau kamuolių siuntė skandinavai (Švedija – 2, Vokietija – tik 1).

Antrasis kėlinys prasidėjo antruoju keitimu Vokietijos rinktinėje. J. Draxleris buvo pakeistas Mario Gomezu. Vokietija po keitimo apgulė Švedijos vartus ir tai davė vaisių 48 minutę M. Reusas pramušė Švedijos gynybą ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle. Iš karto po įvarčio Vokietija stengėsi nemažinti apsukų. Dar vieną gerą progą turėjo Thomas Mulleris, kuris siuntė kamuolį galva šalia vartų.

Švedijos rinktinė vokiečius stabdė kietomis pražangomis. Už vieną iš tokių epizodų 52-ą minutę švedas Albinas Ekdalas gavo geltoną kortelę.  Švedijos rinktinė nuo 55-os minutės atrodė, jog atgavo kvapą po antrajame kėlinyje greitai praleisto įvarčio ir po truputįgrįžo į savo žaidimo ritmą.

Jau šiose rungtynėse mušęs M. Reusas 61-ą minutę vėl gavo progą mušti įvartį po J. Kimmicho perdavimo, tačiau vokietis kamuolio nepasiekė. Švedijos rinktinė vis dažniau turėjo gintis. Po 67 žaidimo minučių net 73 proc. laiko su kamuoliu praleido Vokietijos rinktinė. Peršasi viena išvada – vokiečiai šeštadienį norėjo tik pergalės.

71-ą minutę parodyta pirmoji geltona kortelė Vokietijos rinktinės futbolininkui J. Boatengui, kuris pargriovė švedą Emilį Forsbergą. 74-ą minutę atliktas tik pirmasis keitimas Švedijos rinktinėje – Victorą Cleassoną pakeitė Jimmy Durmazas. Į aikštę išėjęs futbolininkas iš karto uždirbo kampinį po kurio Švedija tolimu smūgiu galėjo persverti rezultatą, tačiau M. Neueris sugavo į vartus lėkusį kamuolį.

Švedijos įvarčio autorius O. Toivonenas 78 minutę paliko aikštę ir savo vietą užleido Johnui Guidetti.

81-ą minutę Vokietija komplikavo savo padėtį. Po skausmingos pražangos J. Boatengas gavo antrąją geltoną kortelę, o tai reiškė radoną kortelę ir aikštės palikimą. Toliau Vokietijos rinktinė buvo priversta žaisti dešimtyje.

J. Boatengas, AFP/Scanpix nuotr.

Paskutinis keitimas buvo atliktas Vokietijos rinktinėje 87 minutę. Jonas Hectoras pakeistas Julianu Brandtu. Iš karto po atlikto keitimo, M. Gomezas nukreipė galva kamuolį į vartus, tačiau nuostabiai sužaidė Švedijos vartininkas, kuris viena ranka atmušė kamuolį. 90-ą minutę Švedijos rinktinė dar atliko keitimą – Isaacas Kiese Thelinas išbėgo į aikštę vietoje M. Bergo.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos 5 minutės. Kokia nesėkmė! Pirmąją pridėto laiko minutę vokiečiai smūgiavo kamuolį tiesiai į virpstą.

T. Kroosas – Vokietijos gelbėtojas. Penktą pridėto laiko minutę T. Kroosas siuntė kamuolį į vartus taip sukeldamas emocijų audrą sirgalių tribūnose, kuriose buvo daug švilpimo ir plojimų. Vokietija pirmavo 2:1, o Švedijos atsakui laiko nebeliko.

Įspūdingai atrodo ir statistika, ypač – kamuolio valdymo skiltis. Vokiečiai šiose rungtynėse kamuolį valdė net 72 proc. laiko, o švedai – tik 28 proc. Švedijos rinktinė aplenkė Vokietiją smūgiuose į vartų plotą: švedai atliko 6, o vokiečiai – 4.

Geriausiu rungtynių žaidėju paskelbtas pirmojo vokiečių įvarčio autorius M. Reusas.

Vokietija – Švedija 2:1

32` [0:1] Ola Toivonen

48` [1:1] Maco Reus

90+5` [2:1] Toni Kroos