Eismas

2019.03.11 07:00

Kovo 11-ąją Vilniuje važinės nemokamas viešasis transportas, numatomi eismo ribojimai

LRT.lt2019.03.11 07:00

Kovo 11-ąją vilniečiai ir miesto svečiai švęs Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 29-ąsias metines, kurių metu numatomi įvairūs renginiai. Puiki žinia visiems – į šventinius kovo 11-osios renginius bus galima atvykti nemokamu viešuoju transportu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šventė prasidės 12 val. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje. Čia bus galima išvysti Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopą ir Lietuvos kariuomenės orkestrą.

Nuo 12.15 val. iki 13.30 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į eitynes nuo Nepriklausomybės aikštės Gedimino prospektu, Šventaragio gatve iki Katedros aikštės – drauge su šauliais, skautais nešti net 400 metrų ilgio Trispalvę.

Iš Katedros aikštės Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru žygiuos L. Stuokos-Gucevičiaus, Liejyklos gatvėmis iki Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos aikštės. Eisenos metu numatomi trumpalaikiai eismo ribojimai.

Taip pat nuo 13 val. Katedros aikštėje iš anksto užsiregistravusiųjų lauks net 38 ekskursijos.

Prie Gedimino paminklo vilniečius ir miesto svečius antrus metus iš eilės pasitiks kelios dešimtys šventiškai nusiteikusių gidų, kurie pakvies į 1,5–2 val. trukmės nemokamas ekskursijas pėsčiomis po gražiausias senojo Vilniaus vietas.

Kovo 11-oji bus puiki proga plėsti akiratį, mėgautis savo mylimu miestu, Laisve, atminti savitą sostinės istoriją. Registracija į ekskursijas paskelbta kovo 6 dieną.

Tradiciškai, 14 val. Rotušėje vyks Mažojo Šv. Kristoforo žymens apdovanojimai. Tai jau ketvirtus metus puoselėjama graži tradicija pagerbti jauniausius vilniečius, nusipelniusius mokslo, kultūros ir meno, sporto, savanorystės srityse. Iš viso bus išdalinta 11 apdovanojimų, daugiausiai – pasižymėjusiems kultūros ir meno srityje.

Kovo 11 d. visas viešasis transportas veš nemokamai

Kovo 11-ąją sostinėje vykstant daugybei šventinių renginių vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami keliauti nemokamu viešuoju transportu. Autobusai ir troleibusai važiuos pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius.

„Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Vilniuje kaip visuomet džiugins įvairiais renginiais, o atšilus orams šventiniame mieste lankysis daugybė sostinės gyventojų ir svečių.

Kaip ir kitų valstybinių švenčių metu, mažiausiai norisi, jog pakiliai nusiteikusiems miestiečiams tektų gaišti laiką spūstyse centro prieigose ar ieškant vietos, kur pastatyti automobilį. Vilniečius ir Vilniuje besisvečiuojančius Kovo 11-osios proga kviečiame sostinės viešuoju transportu patogiai važiuoti nemokamai visame mieste visą dieną“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Kovo 11-ąją nereikės aktyvinti bilietų viešajame transporte ar mobiliosiose programėlėse m.Ticket bei Trafi. Keleivių kontrolė tądien bilietų netikrins, tačiau stebės tvarką viešajame transporte.

Dėl miesto centre vykstančių renginių galimi maršrutų, kurių trasos kerta Gedimino prospektą, nukrypimai nuo eismo tvarkaraščių: greitųjų maršrutų autobusų – 1G, 3G, taip pat šių maršrutų autobusų – 11, 22, 53, 73, 88 bei šių maršrutų troleibusų – 2, 3, 4, 6, 10, 12, 14, 17, 20.

Galimi ir T. Vrublevskio bei Šventaragio gatvėmis kursuojančių autobusų vėlavimai – 10, 11, 33 ir 89.

Taip pat kovo 11-ąją vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami nemokamai naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“). Palikus automobilį jose, į miesto centrą bus patogu atvykti viešuoju transportu.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu nemokamai viešuoju transportu sostinėje galima keliauti trijų valstybinių švenčių metu – Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Liepos 6-ąją, taip pat rugsėjo 22 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt