Eismas

2018.12.21 18:38

Kaune tramdys vairuotojus: montuojami nauji greičio matuokliai

Arūnas Karaliūnas, lrytas.lt2018.12.21 18:38

Penktadienį kauniečiai jau pastebėjo naujovę miesto gatvėse – viršijusiems greitį R. Kalantos gatvėje blyksėjo naujai pastatytas stacionarus greičio matuoklis.

Iki metų pabaigos Kaune baigiama įrengti ir daugiau radarų. Jie stovės 8 pavojingiausiose vietose, kurias išduoda įrangai montuoti skirti stulpeliai bei plėvele apvynioti įrenginiai.

Baigia tikrinti

Tiesa, dar kelias dienas naujųjų matuoklių užfiksuoti vairuotojai nebus baudžiami, nes prietaisai tikrinami, bet jau pats laikas keisti įpročius ir mažinti greitį.

„Baigiama atlikti prietaisų metrologinė patikra ir nuo kitų metų sausio pradžios jie tikrai veiks“, – pranešė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.            

Plėsti stacionarių greičio matuoklių tinklą Kauno valdžia sumanė dar 2014 metais, tačiau procedūra smarkiai užsitęsė. Pirmasis jų pirkimo konkursas buvo užginčytas teisme, todėl Kauno savivaldybei teko jį skelbti iš naujo ir tik šiemet vasarą pavyko pasirašyti sutartį.

Šiuo metu mieste veikia vos vienas stacionarus automobilių greičio fiksavimo įrenginys – jis stovi ties Taikos prospekto ir Pašilės gatvės sankryža. 

Įranga bus įmontuojama

Pasak Transporto ir eismo organizavimo skyriaus specialistų, darbus ketinama baigti iki metų pabaigos.

Kaune bus pastatyti 5 stacionarūs greičio matuokliai ir 3 greičio matavimo įrenginių korpusai, kuriuose bus galima bet kada įmontuoti įrangą. Greičio matuokliai ir jų korpusai statomi Savanorių prospekto įkalnėje, Europos prospekto nuokalnėje, Baltų prospekte, Karaliaus Mindaugo prospekte, Šiaurės prospekto įkalnėje, Nuokalnės, R. Kalantos ir Jonavos gatvėse.

Ir iš priekio, ir iš galo

Naujieji greičio matuokliai fiksuos pažeidimus 6 eismo juostose vienu metu – jie gali fotografuoti tiek artėjančias, tiek tolstančias transporto priemones. Įrenginiai skirti ne tik greičio mėgėjams drausminti, bet ir rinkti statistikos duomenims apie pravažiavusių automobilių skaičių, vidutinį greitį rinkti.

Anksčiau planuota Kaune statyti 10 greičio matuoklių, tačiau kai kuriose vietose eismo nelaimių skaičių pavyko gerokai sumažinti naudojant kitokias priemones. Tuo metu Tunelio gatvėje planuojama įrengti sektorinį greičio matuoklį, tačiau tai bus daroma po gatvės rekonstrukcijos, kuri susijusi su S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija. Gatvė bus išplatinta, įrengtos papildomos vietos automobiliams stovėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.