Eismas

2018.12.21 22:35

Londono Gatviko oro uostas atnaujino darbą, nepaisant pranešimų apie pastebėtą droną

BNS, LRT.lt2018.12.21 22:35

Londono Gatviko oro uostas penktadienį atnaujino darbą, trumpam sustabdytą dėl patvirtinto pranešimo apie šalimais skraidžiusią bepilotę skraidyklę, nurodė oro uosto administracija.

„Oro uoste mūsų turimos karinės priemonės suteikė mums būtiną padrąsinimą, kad mūsų takus atidaryti saugu“, – sakoma Gatviko oro uosto pranešime.

LRT.lt primena, kad Gatviko oro uostas trečiadienį vakare buvo laikinai uždarytas dėl pranešimų, kad virš jo buvo pastebėtos dvi bepilotės skraidyklės. Vėliau pranešta, kad lėktuvų eismas dėl pastebėtų dronų bus sutrikęs ketvirtadienį ir gal net penktadienį. Likus vos kelioms dienoms iki Kalėdų oro uoste įstrigo dešimtys tūkstančių keleivių.

Vien ketvirtadienį atskristi iš išskristi iš Gatviko oro uosto turėjo apie 110 tūkst. žmonių. Oro uostas sustabdė visus skrydžius, todėl itin judriomis dienomis prieš Kalėdas susisiekimas buvo smarkiai sutrikdytas.

Policija ir aviacijos tarnybos ketvirtadienį paryčiais tebesiaiškino padėtį. Vėliau oro uostas nurodė, kad kilimo ir leidimosi takas buvo atidarytas, bet keleiviai vis tiek susidurs su vėlavimais, oro bendrovėms „mėginant pasivyti skrydžių tvarkaraštį“.

Keleiviai per „Twitter“ skundėsi, kad jų lėktuvai buvo nukreipti leistis Londono Hitrou, Mančesterio, Birmingamo ir kituose oro uostuose.

Gatviko oro uostas savo „Twitter“ žinute perspėjo keleivius ketvirtadienį prieš išvykstant į terminalą pasitikrinti, ar jų reiso laikas nepasikeitė. Tas pats buvo rekomenduota pasitinkantiems atvykstančius keleivius.

Bet kokie sutrikimai Gatvike sukelia padarinių visoje Didžiojoje Britanijoje ir žemyninės Europos oro uostuose, ypač judriu šventiniu laikotarpiu.

Šis oro uostas, esantis už 43 km į pietus nuo Londono, aptarnauja įvairius artimuosius ir tolimuosius reisus. Per metus jis priima apie 45 mln. keleivių, taip pat yra svarbus pigių skrydžių bendrovės „easyJet“ centras.

Oro uostas savo pranešime atsiprašė dėl kilusių nepatogumų, bet pabrėžė, kad saugumą laiko prioritetu.

Pastaraisiais metais jau ne kartą buvo pranešimų apie bepilotes skraidykles, pastebėtas prie Londono oro uostų.

Smarkiai išpopuliarėjus nedideliems skraidantiems aparatams vis dažniau pasigirsta perspėjimų apie jų keliamą potencialų pavojų civilinei aviacijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.