Eismas

2018.07.17 23:21

Skraidantys taksi – mokslinė fantastika, virstanti tikrove

Farnboro Aviacijos parodoje britų kompanija „Rolls Royce“ paskelbė apie planus kurti naujos kartos transporto priemonę – skraidantį taksi. Kompanija planuoja prototipą paruošti per pusantrų metų ir tvirtina, kad tai pakeis transporto rinką, tačiau „Rolls Royce“ ne vienintelė kompanija, turinti tokių planų. Skraidančių taksi prototipus jau sukūrė „Google“ ir „Uber“.

Gegužės mėnesį savo prototipą pristatė kompanija „Uber“, kurios vadovai tikina norintys iš esmės pakeisti transporto rinką.

„Kodėl negalime skraidyti miestuose? Jei nori nusigauti iš vienos vietos į kitą, kodėl tiesiog nenuskridus, kodėl būtina vairuoti? Ypač kai keliai tokie perpildyti ir važiuoti užtrunka labai ilgai?“, – retoriškai pristatymo gegužės mėnesį klausė „Uber Elevate“ aviacijos gaminių vadovas Nikhilas Goelas.

Kompanija, kuri iš esmės pakeitė taksi rinką pasaulyje, sako norinti pakeisti ir susisiekimą, bei savo išradimą prilygino dangoraižių statyboms.  

„Kaip dangoraižiai išsprendė apgyvendinimą dideliuose miestuose, ypač tankiai apgyvendintuose rajonuose, lygiai taip pat oro transportas pagerins susisiekimą. Sumažins tankumą ir gerokai padidins mobilumą, todėl nusprendėme su „Uber Elevate“ investuoti į oro transportą“, – tvirtino „Uber Elevate“ gamybos vadovas Jeffas Holdenas.

„Google“ dar kovo mėnesį paskelbė atliekanti bandomuosius taksi skrydžius. Jis varomas elektrinių variklių ir beveik kilometro aukštyje gali nuskristi 100 kilometrų.

Šiuo projektu asmeniškai rūpinasi Google vadovas Larry Page`as. Kompanija tikina, kad norint skristi orlaiviu nebūtina išmanyti apie lėktuvus ar skraidymą, nes jis bus bepilotis.

Visos kompanijos tikina, kad būtent ši transporto koncepcija yra ateitis, tačiau tos ateities dar reikės palaukti. Spėliojama, kad tokiomis transporto priemonėmis naudotis pradėsime tik kitame dešimtmetyje.