Eismas

2021.08.04 15:46

Dulkys: viešuoju transportu galės naudotis tik galimybių pasą turintys keleiviai

LRT.lt2021.08.04 15:46

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį pranešė, kad nepasiskiepijusiems bus numatyta nemažai ribojimų, o vienas jų – draudimas be galimybių paso naudotis viešuoju transportu. Priėmus šį siūlymą draudimas įsigaliotų nuo rugsėjo 13 d.

„Nuo rugsėjo 13 d. negalima bus naudotis viešuoju transportu, tik pavežėjų paslaugomis ar taksi“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Tiesa, kaip bus vykdoma kontrolė, kad visi viešojo transporto keleiviai būtų tik galimybių pasą turintys asmenys, ministras neįvardijo ir nurodė, kad tai dar bus sprendžiama.

„Šiandien vyriausybės pasitarime mes sutarėme dėl šių principinių dalykų ir būtent kabinetas įpareigojo ministerijas dabar kiekvienam savo srityje padaryti atitinkamus aptarimus. Dėl ir laiko atstumas pasirinktas, kad galėtume išdiskutuoti visus organizacinius klausimus, kurie gali kilti. Taip pat yra sutarta, kad ministerijose bus paskirti asmenys atsakingi už šių procedūrų įgyvendinimą. Atsakingi asmenys turės aptarti, kaip jie įgyvendins numatytas funkcijas, kad galimybių paso principas būtų įgyvendintas“, – kalbėjo A. Dulkys.

Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos specialistė Dovilė Marčinskaitė teigė, kad įmonė jau diskutuoja, kaip tokį siūlymą reikėtų įgyvendinti, tačiau, kol jis nėra priimtas, nuo platesnių diskusijų susilaikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.