Eismas

2021.07.30 16:42

Kaune keičiasi viešojo transporto sistema: laukia interaktyvūs pokyčiai

LRT.lt2021.07.30 16:42

Jau nuo rugpjūčio 1-osios Kauno miesto viešasis transportas keleivius pasitiks atsinaujinęs: startuoja patobulinta bilietų sistema ir nuo jos neatsiejami interaktyvūs komposteriai. Ji veiks panašiu principu, kaip ir išmanioji programėlė „Žiogas“. Patobulinimų dėka, nuo šiol nesvarbu kiek keliausite su viešuoju transportu, per kalendorinį mėnesį neišleisite didesnės sumos, nei kainuoja mėnesinis bilietas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Pokyčiai palengvins keliones

Kauno viešojo transporto ateitis neatsiejama nuo tvarių ir inovatyvių sprendimų. Pastaruosius kelerius metus „Kauno autobusų“ vykdomi projektai užtikrina, kad mažėtų susisiekimo kaštai, aplinkos tarša, o kauniečių bei miesto svečių kelionės būtų maksimaliai patogios.

Pirmuoju perversmu tapo „Transporto balsas“ – regėjimo negalią turintiems žmonėms skirtas sprendimas realiu laiku teikiantis garsinę informaciją apie atvažiuojantį viešąjį transportą. Dar vienas žingsnis viešojo transporto modernizavimo srityje žengtas, kai miesto autobusuose ir troleibusuose pradėjo veikti mobili bilietų pirkimo ir žymėjimo programėlė „Žiogas“. Rugpjūčio 1 d. startuoja ir trečiasis projektas – atnaujinama bilietų sistema, transporte diegiami inovatyvūs komposteriai, o programėlė „Žiogas“ perkeliama iš virtualios erdvės į realią kortelę.

Pasak „Kauno autobusų“ rinkodaros vadovo Karolio Dekerio, keleiviams, turintiems senas korteles ir jose galiojantį terminuotą bilietą ar vienkartiniam bilietui pažymėti pakankamą pinigų sumą, daryti nieko nereikės. Turimos kortelės galios ir toliau.

Gyventojų patogumui nuspręsta palikti trijų mėnesių ir metinius terminuotus bilietus, kuriuos keleiviai galės įsigyti klientų aptarnavimo centre arba interneto savitarnoje.

Atnaujinimo sulauks ir komposteriai

Atsinaujins ne tik bilietų sistema, tačiau ir vos per vieną naktį Kauno viešajame transporte bus įdiegta 800 naujų, interaktyvių komposterių su dideliais spalvotais ekranais. Kartu su šiais įrenginiais užmarštyje liks ir sudėtingas elektroninių kortelių aktyvavimas, daugeliui painiavos sukeldavę mygtukai bei bilietų žymėjimas.

„Ši sistema bus paprasta keliaujančiam. Nelieka mygtukų, sudėtingo pildymo, nes bet kuriame platinimo taške galėsi papildyti kortelę tokia suma, kokia nori. Komposteris pats žinos, kokia nuolaida priklauso keliautojui, tad bus išvengta pildymo klaidų, o prie komposterio kortelę priglaudus antrą kartą, papildomai pinigai nebus nuskaitomi.

Naujoji sistema draugiška net ir tiems, kurie dėl tam tikrų aplinkybių nebegali važinėti viešuoju transportu. Pinigai niekur nedingsta, o saugiai lieka kortelėje iki kitų kelionių.“ – pasakoja K. Dekeris.

Dar vienas svarbus patobulinimas – naujuosiuose prietaisuose informacija bus pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis. Šią informaciją komposteris „sužinos“ keleiviui prisiregistravus prie „Žiogo“ savitarnos internete ir pasirinkus norimą kalbą.

Autobusuose ir troleibusuose apie sėkmingai atžymėtą bilietą informuos ne tik garsinis signalas, bet ir spalvos. Žaliai nusidažęs ekranas nurodys, jog bilietas sėkmingai pažymėtas. Geltona spalva pažymėtas likutis įspės apie pasiektą 2 eurų ribą, o raudonos spalvos ekranas praneš, kad bilietas nepažymėtas, joje nepakankamas likutis arba kortelė neatpažinta.

Papildyti bus dar patogiau

Pinigais papildytos programėlės sąskaita žymimi vienkartiniai bilietai už 70, 35 arba 14 centų, priklausomai nuo to, kokia iš galimų nuolaidų pasirinkta. Kaupiamasis mėnesinis bilietas įgyjamas automatiškai, vos pasiekus mėnesinio bilieto sumą – 28 (pilną), 14 (su 50 proc. nuolaida) arba 5,6 (su 80 proc. nuolaida) eurų.

Pildyti tiek naujas, tiek senas korteles bus galima visose Kauno „Rimi“ ir „Maxima“ kasose, o taip pat keleiviams įprastose „Kauno spaudos“, „Lietuvos spaudos“ ir „Narvesen“ kioskuose. Čia klientai jas galės pasipildyti norima pinigų suma. Taip pat bilietėlius, kaip ir anksčiau, bus galima įsigyti ir pas vairuotoją.

Papildyti korteles ir jose matyti vartotojams aktualią informaciją bus galima ir internetu. Sukurta nauja klientų savitarnos interneto svetainėje ziogas.kaunas.lt, kurioje taip pat bus galima ir papildyti kortelę trijų mėnesių bei metiniais terminuotaisiais bilietais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.