Eismas

2020.03.24 16:25

Į kitą miestą autobusu nenuvyksite – vežėjai atšaukia reisus, keleiviams lieka tik traukiniai

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.24 16:25

Didieji autobusų vežėjai laikinai stabdo tarpmiestinius reisus. Antradienį apie tai pareiškus bendrovei UAB „Kautra“, tokį patį sprendimą priėmė ir bendrovės „Toks“ bei „Šilutės autobusų parkas“. Nebelikus tarpmiestinių autobusų reisų karantino metu, keleivių pervežimu rūpintis žada „Lietuvos geležinkeliai“.

Bendrovės „Toks“ direktorius Arūnas Indrašius LRT.lt pasakojo, kad Lietuvoje dėl karantino sumažėjus keliaujančiųjų, vykdyti pervežimus neapsimoka.

„Nuo rytdienos, trečiadienio, stabdome tarpmiestinius reisus. Jau savaitę nevykdome tarptautinių pervežimų, tačiau pirmąją karantino savaitę dar vykdėme tarpmiestinius pervežimus. Keleivių sumažėjo dešimtimis kartų, žmonės nekeliauja, autobusai važiuoja tušti. Įsivaizduokite, iš Vilniaus į Klaipėdą važiuoja 1–2 žmonės. Pirmyn ir atgal kelionė sudaro apie 700 km, o autobusas – ne lengvasis automobilis, degalų sąnaudos didesnės. Dėl to nusprendėme atšaukti maršrutus. Kiek žinau, kitos įmonės daro arba darys tą patį“, – LRT.lt sakė „Toks“ direktorius.

Kiek anksčiau antradienį UAB „Kautra“ pranešus apie tarpmiestinių reisų sustabdymą, iš Vilniaus į Kauną būtų buvę galima nuvykti tik „Šilutės autobusų parko“ siūlomu reisu. Tačiau ir šio reiso nebeliks, nes „Šilutės autobusų parkas“ taip pat stabdo tarpmiestinius reisus.

„Trečiadienį bus paskutinė diena, kada vykdysime tarpmiestinius. Nuo kovo 26 d. tarpmiestiniai reisai nebus vykdomi“, – LRT.lt sakė „Šilutės autobusų parko“ direktorius Artūras Stonkus.

Autobusų vežėjams nutraukus tarpmiestines keliones, žmonės be tarpmiestinio transporto priemonių neliks. „Lietuvos geležinkeliai“ žada toliau vykdyti darbą ir bent jau artimiausiu metu nežada sustabdyti kelionių traukiniais.

„Šiuo metu yra tik vienas nutrauktas maršrutas – į Vilniaus oro uostą. Visi kiti vykdomi taip pat, kaip ir anksčiau. Autobusų vežėjams stabdant tarpmiestinius reisus pasistengsime, kad traukiniais keleiviai galėtų pasiekti visus būtinuosius kelionių taškus“, – LRT.lt pasakojo „Lietuvos geležinkeliai“ atstovė Rūta Atroškaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.