Yra žmonių, mėgstančių frazę „sportas – ne man“, bet pasakyti, kad judėti „ne man“ negali beveik nei vienas. Kokias dovanas galima pasidovanoti kasdien judant, pavyzdžiui, plaudami keturpėsčiomis grindis ar atsisakydami lifto?
Onkologė, chemoterapeutė Edita Juodžbalienė savo pasirinkimu paprasčiausiai atsistoti ir eiti išbrido iš dešimties ligų diagnozių ir turimo 120 kg anstvorio duobės. Dabar Edita drąsiai dalinasi savo judėjimo receptu su pacientais ir kitais besidominčiais, eina į ilgus žygius. Edita sako, kad išsikėlė sau tikslą, kad jos nevežiotų senatvėje vėžimėliu ir taip pradėjo judėti.
Kita laidos viešnia – kuksando meistrė Toma Kumžienė pasakoja, kaip pas ją į užsiėmimų salę vežimėlyje atkeliavusi insultą patyrusi moteris po trijų mėnesių galėjo šokti. Pasak Tomos kuksando praktikuoti gali kiekvienas, kas kvėpuoja. O žinojimas, kaip tinkamai kvėpuoti, lengviau išjudins mūsų turimus 600 raumenų. Tik reikia sąmoningai sau skirti laiko ir surasti motyvaciją.
Tuo tarpu nusiteikimas nubausti save superintensyvia treniruote po sėslios ir patogios, bet nejudrios dienos – pridaro daugiau žalos, nei naudos. Todėl filosofas ir judesio praktikų „Movement Vilnius“ įkūrėjas Justas Kučinskas į Lietuvą atvežė judėjimo (ne sporto ir ne kūno treniravimo) kultūrą, bei savo vedamomis praktikomis stengiasi priminti žmonėms, kad jie yra judesio įvairovei sutvertos būtybės. Kuo platesnė judesio įvairovė reikalinga mūsų smegenims, sąnariams ir visam kūnui. Milijonus metų evoliucijos eigoje žmogus judėjo kompleksiškai ir todėl plastiškos smegenys sugebėjo išsivystyti iki maksimalaus adaptyvumo. Prisiminti judėjimo pagrindus, dienoje judėti kuo įvairiau ir nepamiršti žaisti, leisti kūnui patirti kuo įvairesnes būsenas, pataria transformacijų per judesį vedlys Justas.
Ved. Beata Nicholson.
Kitos nuorodos: