Svečiuose pas Editą. Vaiva Rykštaitė apie pirmąją meilę: 17-os susižadėjau, tuoktis atkalbėjo mama

Vaiva Rykštaitė – tai slapyvardis, reiškiantis vaivorykštę. Tikrasis šios kūrėjos vardas – Justė Winder. Mes ją pažįstame slapyvardžiu Vaiva Rykštaitė, kuriuo ji pasirašo visas savo knygas. Aštuonių knygų autorė gimė Kaune, studijavo Londone, viena keliavo po Indiją, o dabar su amerikiečiu vyru ir vaikais gyvena Havajuose ir kasmet grįžta į Lietuvą. Tinklaraštininkė, nuomonės formuotoja, aktyvi socialiniuose tinkluose moteris, ko gero, daugiau uždirba iš reklamos nei iš knygų, tačiau pinigai – juk ne priežastis rašyti. Kokias savo asmenines patirtis moteris atskleidžia knygose – Vaiva atvirai pasakojo laidoje „Svečiuose pas Editą“.

Ir pačios rašytojos gyvenimas – pilnas nuotykių, spalvų, lemtingų pasirinkimų ir nėrimų į situacijas stačia galva. Editai Vaiva laidoje pasakojo, kad galėjo ištekėti jau būdama 18-kos, bet mamos labai gerai apgalvotas ir išmintingas pasiūlymas sustabdė nuo ankstyvos santuokos, kuo dabar garsi moteris labai džiaugiasi.

Editai rašytoja laidoje pasakojo apie iššūkius, kurių nuolat prisikurdavo arba į juos patekdavo: apie nelengvą vasarą senelių namuose, kur slaugė senolius, nors planavo vykti į Afriką, apie darbus Londone, apie tai, kaip jai šovė mintis vykti vienai į Indiją ir koks įvykis nunešė ją į Havajus, kurie dabar yra jos namai.

Ieškodama ypatingų potyrių, Vaiva buvo net šešis kartus Indijoje. Viena viešnagė ten truko pusmetį. Įspūdžiai sugulė į knygą, o Rytuose pakitusi mąstysena – neprisirišti prie ateities – išliko. Ir Havajus lietuvaitė prisišaukė prašydama Visatos, kad duotų jai ženklą. O gražiajame salyne jos laukė netikėtas susitikimas su būsimuoju vyru. Rašytoja nupasakojo pirmąjį susitikimą, pasimatymą ir kuo amerikietis sugebėjo ją pavergti vos per vieną vakarą. „Tai buvo visiška meilė. Pati aistringiausia ir gražiausia, kokia tik gali būti.“

Didžiulis suvokimų perversmas įvyko susilaukus dukrų. Nors beprotiškai myli savo vaikus, rašytoja prisipažino, kad labai dažnai buvimas mama ir žmona nuveda ją iki egzistencinių apmąstymų. „Tapatybės netektis. Ji man buvo labai reali ir labai baisi“, – apie baimę prarasti save laidoje pasakojo rašytoja, kuriai populiarumą socialiniuose tinkluose ir padėjo susikurti atviras dalijimasis jausmais ir mintimis, kurie užplūsta auginant mažus vaikus ir būnant tarp keturių sienų. Rašymas šiai moteriai tapo išsigebėjimu ir būdu išgyventi. „Man norėjosi nors vieną sąvasties dalį turėti atskirą nuo vaikų, kad aš prisiminčiau, kad aš dar ne visai nukvakau. Aš į tą rašymą nėriau, kad neišprotėčiau.“

Kokia atsargi buvo populiariosios Vaivos Rykštaitės pradžia socialiniuose tinkluose ir kaip viskas sėkmingai išsiplėtė, net iki minčių grįžti su šeima gyventi į Lietuvą – laidoje „Svečiuose pas Editą“.

Ved. Edita Mildažytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau