Beatos virtuvė. Riestiniai pagal Lazdynų Pelėdą, kinematografiškiausia Lietuvos vieta bei Aistės Diržiūtės kelias į Holivudą

Kino banginiams savo tautybę pabrėžianti Aistė Diržiūtė: tai – mano išskirtinumas

Pokalbis, kuriame Aistė pasakos, kodėl būdama aktore spragino kukurūzus vaikų gimtadieniuose, kaip praeiti atranką į Holivudo filmus ir kaip iš tiesų gavo vaidmenį legendiniame filme „Vyrai juodais drabužiais 2“.

Rašytojos Lazdynų Pelėdos sąsajos su Tadu blinda ir jos garsusis patiekalas – „zrazai“

Žiūrimiausias lietuviškas filmas – Tadas Blinda. Ar žinojote, kad pirmoji pasakojimus apie garsųjį veikėją užrašė Lazdynų Pelėda? Ji, beje, taip pat yra ir itin lietuvių mėgstamo patiekalo „zrazų“ autorė, kuriuos rašytoja dar vadino riestiniais.

Pažaislio vienuolynas – prabanga alsuojanti vieta, kurioje lankosi garsiausi pasaulio aktoriai

Didingas miško apsuptas Pažaislio vienuolynas išgarsino Lietuvos vardą visame pasaulyje, kai prieš metus aplenkė 23 varžovus ir laimėjo geriausios Europoje filmavimo lokacijos titulą. Kažin, ar vienuolyną statęs ir net 8 mln. auksinių į jį investavęs LDK kancleris Kristupas Žygimantas Pacas galėjo įsivaizduoti, kad šventovė virs kino filmavimo aikštele ir ją lankys pasaulinio lygio žvaigždės. Su kino užkulisių istorijomis supažindina Indra Ramanauskienė.

Užsienio žvaigždžių mėgstamas patiekalas: deginta skumbrė, marinuota apelsinų sultyse

Beata įkvėpimo semiasi ir iš kino! Visi žino, kad kino žvaigždės mėgsta gerą maistą. Pažaislio vienuolyne įsikūrusio sveikatingumo komplekso virtuvės šefas Raimundas Dambrauskas pristato, kaip pagaminti patiekalą, kurio neatsisakytų nė viena kino ar teatro žvaigždė.

Lengvas, sveikas ir skanus receptas – riešutų duona su labai mažai angliavandenių

„Valgyk ir žydėk“ rubrikoje Beata parodo, kaip pagaminti šiluma širdį užliejantį skanėstą – riešutų duoną. Įkvėpimo ji semiasi iš lietuviškos kino klasikos – filmo „Riešutų duona“. Receptas, anot Beatos, tinkamas ir dailias linijas norintiems išlaikyti žmonėms.

Nicholson Beata
Vedėjas
Janulytė Vilma, Bytautaitė Lolita
Prodiuseris
Vanagė Anna
Redaktorius
Diržiūtė Aistė , Dambrauskas Raimundas
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau