Panorama. Grįžusiems iš Italijos ir Prancūzijos reikės testuotis ar izoliuotis (su vertimu į gestų k.)

Lietuvos ekonomikos augimas antrąjį šių metų ketvirtį – arti rekordo, beveik prilygsta buvusiam 2007-aisiais, bet dalį ekonomistų vis tiek nuvylė. Sako, keista, kad pokytis ne dviženklis, nes auga viskas – mažmeninė prekyba, pramonė, vartojimas, atlyginimai. Tiesa, kainos irgi. Bet nuotaikos gyventojams nesugadino – mažėja skurdas. Ekonomistai jau net įspėja – jeigu taip ir toliau, ūkis gali perkaisti.

Į atvirą konfliktą su valstiečių žaliųjų lyderiu Ramūnų Karbauskiu įsivėlęs Tomas Tomilinas šalinamas iš partijos. Parlamentaras tai vadina susidorojimu ir Ramūno Karbauskio kerštu už kritiką. Partijos pirmininkas atkerta, kad Tomilinas veiksmais ir pasisakymais sąmoningai žemino bei tebežemina partiją. Anot politologų, po panašių konfliktų gal jau net rudenį dalis valstiečių-žaliųjų su nepartiniais frakcijos nariais Seime gali įkurti naują politinį darinį. To neatmeta ir Karbauskį vis dažniau kritikuojantis bendražygis Saulius Skvernelis.

Į Lietuvą atvyko 60 Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros pareigūnų, padėsiančių valdyti migrantų krizę. Stiprinant migrantų apgyvendinimo vietų apsaugą, kariuomenė skirs daugiau karių Viešojo saugumo tarnybai pagelbėti. Jie taip pat padės įrengti pasienio ruože inžinerinę tvorą. Tuo metu čia apgyvendinti migrantai skundžiasi gyvenimo sąlygomis, maistu bei vandeniu. Vidaus reikalų ministerija sako problemas žinanti ir sprendžianti.

Kibernetinio saugumo centras tiria įsilaužimą į Prienų rajono savivaldybės svetainę ir netikros informacijos skelbimą. Prienų meras sako, toks išpuolis – bandymas kelti įtampą. Kariuomenė perspėja, dabar socialiniuose tinkluose – itin daug melagingos informacijos.

Trumpai atsikvėpęs nuo pandemijos suvaržymų, pasaulis vėl pamažu grįžta prie griežtesnės tvarkos, kai sparčiai plinta koronaviruso Delta atmaina. Jungtinėse Valstijose visi keturi milijonai federalinių darbuotojų turės pasiskiepyti nuo COVID-19 arba dėvėti kaukes ir nuolat testuotis. Izraelis – pirma šalis, kurioje vyresni nei 60 gyventojai skiepijami trečia vakcinos doze.

Pandemijos paveiktų šalių sąraše Italijai ir Prancūzijai atsidūrus raudonojoje zonoje, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys neskiepyti ir nepersirgę keliautojai turės prieš kelionę atlikti tyrimą ir atvykę į Lietuvą izoliuotis.

Liepos 31-osios naktį Medininkų pasienio poste omonininkai nužudė 7 Lietuvos pareigūnus. Tą naktį turėjo dirbti ir muitininkė Irena Maurušaitienė, tačiau kolegos nakčiai ją išleido namo. Ji iki šiol sako jaučianti skolą kolegoms.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau