Žinios. Šalių vyriausybės bando taisyti komunikaciją dėl „AstraZeneca“ vakcinų

Sveikatos ekspertų taryba prezidentui Gitanui Nausėdai pateiks naujausius duomenis apie koronaviruso pandemijos eigą. Taip pat bus diskutuojama apie bendrijos sveikatos sąjungą, imuniteto pasus, aptartI naujausi tyrimai dėl imuniteto prieš COVID-19.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas diskutuos dėl asmens duomenų saugumo užtikrinimo.
Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad kibernetiniai nusikaltėliai forume paskelbė 110 tūkstančių Lietuvoje registruotų automobilių nuomos paslaugas teikiančios „CityBee“ klientų informaciją, kriminalinės policijos biuras pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų duomenų.

Nors vakcinacijos tempai daugelyje Europos šalių dar palyginti lėti, pastebima tendencija, kad dalis skiepo teisę jau turinčių žmonių jo atsisako nenorėdami skiepytis būtent bendrovės „AstraZeneca“ kurta vakcina. Dėl to kritikuojama netinkama vyriausybių komunikacijos strategija ir kai kurios šalys imasi veiksmų padėčiai taisyti.

Nors Nerį ties Kaunu dar kausto ledas, šylant orams ir tirpstant sniegui nerimaujama dėl gresiančio potvynio, kurį gali sukelti ledo sangrūdos. Todėl Kauno tiltai, dėl jų vykdomų tilto statybos darbų Neries vaga šiemet susiaurinta trečdaliu, daužo ledą. Galimam potvyniui ruošiasi ir gyventojai.

Ved. Justė Tamošaitienė.